Reklama

Płock: szczelnie zaklejone pudło porzucone przy drodze, a w środku...

Paczka zaklejona taśmą cat-angry
© Facebook.com/Płockie Towarzystwo Pomocy Zwierzętom ARKA

Takie historie nigdy nie powinny się wydarzać i można ich uniknąć!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 15.09.2021, 06:58

Trzy maleńkie kociaki w dokładnie zaklejonym pudle, praktycznie bez dostępu powietrza, zostały pozostawione na osiedlu Borowiczki w Płocku. Pudełko leżało w pełnym słońcu. Na szczęście ktoś pomyślał, że to może paczka, która wypadła z transportu i postanowił zajrzeć do środka.

Skazane na okrutny los

Po otwarciu pudełka okazało się, że w środku są trzy małe, ledwie żywe kociaki. Przyduszone, bo paczka była bardzo szczelnie zaklejona i zostawiono im jedynie maleńki lufcik powietrza, by umierały powoli i w męczarniach.

Do pudełka wrzucono również karmę. Zmieszana z odchodami odparzyła maleńkie łapki. Osoby, które znalazły kocięta, zawiadomiły schronisko, które niestety nie mogło ich przyjąć – ma już za dużo kotów. Zajęło się nimi Towarzystwo Pomocy Zwierzętom ARKA.

Bezmyślność czy okrucieństwo?

To nie pierwsza taka historia, którą opisujemy. To, co zastanawia najbardziej to stan umysłowy osoby, która w ten sposób porzuca zwierzęta. Czy to psychopata, który celowo przedłuża ich cierpienia i napawając się ich powolną śmiercią przygląda się z boku temu jak piszczą, słabną i umierają?

Czy to po prostu ktoś tak bezdennie głupi, że nie rozumie tego, że zwierzętom, tak jak ludziom, potrzebne jest powietrze i woda, a zaklejenie wszelkich otworów w pudełku i pozostawienie kilkucentymetrowej szpary skazuje je na powolne duszenie się?

Wolimy wierzyć, że to ludzka głupota, ale tak  naprawdę aż trudno uwierzyć w jej bezmiar w społeczeństwie – takie historie opisujemy przecież każdego tygodnia.

A przecież wystarczy wysterylizować kotkę, by uniknąć problemu niechcianych ciąż. Dla kota macierzyństwo wcale nie jest koniecznością, a bezdomnych kotów są setki. Dla wszystkich cudem uratowanych maluchów trzeba będzie przecież znaleźć dom i to nie tylko tymczasowy, ale również taki na stałe.