Reklama

Szczeniaczek rodzi się z "dziwnymi łapkami": reakcja właścicielki hodowli jest szokująca

Piesek bez przednich łap dog-wow
© Facebook.com/people.com

Olivia nie ma nawet jeszcze roczku, a już przeszła więcej w życiu, niż niejeden pies.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 18.09.2021, 07:10

Olivia to mały szczeniaczek, który urodził się bez przednich łapek. Właścicielka hodowli, z której pochodzi pies, uznała, że nie potrzebny jej taki balast. Odwiozła psa do weterynarza i zażądała eutanazji!

Porzucona i skazana na śmierć Olivia, odnalazła anioła stróża

Weterynarz, kiedy tylko zobaczył maleńkiego psiaka, od razu się w nim zakochał. Nie chciał skazywać go na śmierć, bo poza deformacją przednich łap, szczeniak jest w doskonałej formie. Skontaktował się ze schroniskiem w Zachodniej Wirginii i poprosił o pomoc.

Piesek dostał się do stowarzyszenia Homeward Trails. Kiedy dotarł do swojego tymczasowego domu ważył zaledwie ćwierć kilograma! Winę za jego stan ponosi tak naprawdę hodowca. Krzyżowanie psów by uzyskać ich jak najmniejsze rozmiary często kończy się problemami genetycznymi. W tym przypadku nie wykształciły się przednie łapki. Hodowca, zamiast wziąć odpowiedzialność, wybrał łatwiejszą dla siebie opcję – eutanazję!

Pies dostanie wózek!

Dzięki ofiarności anonimowych darczyńców, Homeward Trails zebrało wystarczająco dużo funduszy, by opłacić pieskowi prześwietlenie, które pokazało, że szczątkowe przednie łapki psa umożliwiają dopasowanie mu specjalnego wózka inwalidzkiego, który ułatwi Olivii poruszanie się.

Bionic Pets, firma, która zajmuje się produkcją protez dla czworonogów, odwiedziła już Olivię i zmierzyła szczeniaczka, by dopasować mu właściwy rozmiar wózka. Suczka dostanie go za kilka tygodni. Tymczasem spędza dnie w domu zastępczym, u boku dużego labradora o imieniu Rey, który doskonale się nią opiekuje.

Życzymy małej Olivii dużo szczęścia i znalezienia doskonałego domu na stałe!