Reklama

Kobieta znajduje karton porzucony w lesie pod Sochaczewem: w środku widok, który łamie serce

porzucony karton dog-sad
© Facebook/ Fundacja dla szczeniąt Judyta

Okolice Sochaczewa, Młodzieszyn, las. Kobieta idąc do pracy kilka dni temu natknęła się na kartonowe pudełko. Kiedy zajrzała do środka, ścisnęło jej się serce. 

Przez Dorota Pietrzyk

Opublikowano 29.09.2021, 15:49, aktualizacja dnia 06.10.2021, 10:58

Kilka dni temu idąca do pracy kobieta natknęła się na porzucone kartonowe pudełko. Kiedy zajrzała do środka, musiało ścisnąć się jej serce. W środku znajdowała się wystraszona sunia próbująca ogrzać swoim ciałem małe szczeniątko.

Okrutne porzucenie

Suczka była wycieńczona i chuda. Trudno sobie wyobrazić bezwzględność osoby, która z zimną krwią porzuciła psinkę w ten sposób. 

"Suczka to zwijała się w kłębek, tuląc swoje dziecko, to zaniepokojona wyskakiwała z pudełka i nerwowo wokół niego krążyła. Pani okryła psiaki swoją bluzą i zaczęła dzwonić, gdzie się dało. Nie znalazła pomocy." - czytamy na profilu Fundacji dla Szczeniąt Judyta.

Kobieta nie bacząc na to,  że spóźni się do pracy dzwoniła do schronisk i fundacji, aż trafiła do Fundacji dla Szczeniąt Judyta, która, mimo przepełnienia, zaopiekowała się psią mamą z dzieckiem.

Pieski są już bezpieczne, ale Fundacja, która zajmuje się niesieniem pomocy szczeniętom potrzebuje wsparcia - liczy sie każda pomoc -  pod tym linkiem można znaleźć szczegóły zbiórki.

Gratulujemy ogromnego serca pani, która znalazła psiaki i pracownikom fundacji. Trzymamy mocno kciuki, aby suczka i jej dziecko szybko znalazły kochające domy.

Porzucenie zwierzęcia to czyn określony jako przestępstwo przez ustawę o ochronie zwierząt z 1997 roku. Każdy kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem.