Reklama

Autystyczny chłopiec idzie na spotkanie z psem terapeutą: to, co się dzieje sprawia, że mama wybucha płaczem

kobieta płacze z ręką na ustach dog-happy
© Joy of Autism - Facebook

Kai, chłopiec ze spektrum autyzmu, ma trudności w nawiązywaniu relacji i źle znosi kontakt fizyczny. Dlatego to, co zadziało się podczas spotkania Kaia z psem-terapeutą sprawiło, że jego mama zalała się łzami wzruszenia. 

Przez Izabela Markowska

Opublikowano 27.09.2021, 17:24

Kilka lat temu rodzina Neihausów odkryła, że ​​ich czteroletni syn Kai cierpi na autyzm.

W tamtym czasie przebywający w Japonii rodzina postanowiła wrócić do Stanów Zjednoczonych, aby znaleźć dla Kaia psa, który mógłby mu towarzyszyć w terapii.

Poszukiwania

Nawiązali kontakt z organizacją, która zajmowała się szkoleniem psów pod kątem dzieci ze spektrum autyzmu. W ciągu kilku miesięcy rodzina mogła przyjąć pod swój dach golden retrievera o imieniu Tornado.

Mama Kaia bardzo denerwowała się przed spotkaniem. Jednym z objawów autyzmu u Kaia była niechęć do dotyku - również dotyku rodziców.. To sprawiało, że proste codzienne czynności, takie jak karmienie go i ubieranie, sprawiały czasem niemałe trudności. A przede wszystkim interakcje społeczne Kaia wychodzące poza krąg najbliższej rodziny były prawie niemożliwe.

Rodzice Kaia mieli ogromną nadzieję, że Tornado pomoże chłopcu w radzeniu sobie z tymi trudnościami, ale jednocześnie byli pełni obaw, że nawiązanie relacji chłopca z psem również nie będzie łatwe. 

Magiczny moment

Ale kiedy nadszedł moment spotkania Kaia i Tornado, wszystkie lęki rozwiały się w jednej chwili. Kai podszedł do Tornado i natychmiast go pogłaskał. A później położył się na piesku, jakby byli najlepszymi przyjaciółmi i znali się od zawsze!

Mamie Kaia natychmiast popłynęły łzy. Pierwszy raz widziała, jak jej syn szuka z własnej woli fizycznego dotyku.

Od tego momentu Tornado i Kai są nierozłączni. Tornado całkowicie wywrócił życie Kaia do góry nogami… i jest doskonałym przykładem tego, dlaczego nazywamy psa najlepszym przyjacielem człowieka.