Reklama

Ten wycieńczony pies przyczołgał się do zabudowań, błagając o pomoc. Dziś Hektor jest nie do poznania

pies-hektor-lezy-na-kolanach-kobiety dog-happy

Nad Hektorem jeszcze niedawno wisiało widmo eutanazji - kiedy przyczołgał się do najbliższych zabudowań, był w fatalnym stanie.  Dziś jest pięknym, pełnym wigoru psiakiem, ale wciąż czeka na dom.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 05.10.2021, 18:15

Hektora zauważyła parę miesięcy temu pani Małgosia. Pies z wielkim wysiłkiem przyczołgał się do najbliższych zabudowań. Był w fatalnym stanie, potrzebował natychmiastowej interwencji lekarskiej.

Gdyby nie pani Małgosia, nie miałby dużej szansy na przeżycie. Kobieta zabrała go do domu, nakarmiła i zawiozła do lekarza.

O krok od śmierci

Pani Małgosia miała już pod opieką psa, który wcześniej wylądował w schronisku po tym, jak samochód złamał mu kręgosłup. Nie mogła więc pozwolić sobie na kolejnego czworonoga, dlatego zgłosiła się do Fundacji Dla Szczeniąt Judyta.

Pracownicy organizacji przyznają na swoim Facebooku, że nie mogli odmówić Hektorowi pomocy. Przecież gdyby nie podjęli się leczenia, zwierzak musiałby został uśpiony

“I co mieliśmy począć? Jak odmówić? Jak skazać psa na cierpienie? Nie potrafiliśmy”. 

- opowoiadają pracownicy fundacji Judyta na Facebook'u. Wkrótce potem rozpoczęła się diagnostyka i leczenie Hektora.

Co za przemiana!

Mając przed oczami zdjęcia sprzed paru miesięcy: wymęczonego, ledwo poruszającego się psa, aż trudno uwierzyć, że fotografie zamieszczone niedawno przez Fundację w internecie przedstawiają tego samego Hektora. Pies jest już zdrowy i w pełni sił. Jedyne, czego mu teraz brakuje, to kochającego domu.

Hektor jest przekochany: mądry, pogodny, łagodny i przyjacielski. Ewidentnie jest spragniony kontaktu z człowiekiem. Jest wdzięczny za każdy przejaw życzliwości. Potrzebuje spokojnego domu. Dobrze dogaduje się z innymi zwierzakami.

To co? Kto gotowy na rozpoczęcie nowego etapu życia z Hektorem?