Reklama

Weterynarz bada kota po wypadku i nie może uwierzyć własnym uszom, kiedy słyszy wyjaśnienia właścicielki

fragment rudego kociego ogona dog-cat-serious © Shutterstock @Dmitry Vorona

Zepsute wyrzucić i kupić nowe? Ten przypadek odsłania ponurą prawdę o tym, co się dzieje, gdy zwierzęta są bezmyślnie kupowane, a potem porzucane, gdy tylko pojawią się komplikacje.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Przypadek opisany przez niemieckiego weterynarza Ralpha Rückerta dobitnie pokazuje, co się dzieje, gdy za kupnem zwierzęcia nie stoi przemyślana decyzja.

Pewnego dnia do jego gabinetu trafił młody kot, który dzień wcześniej spadł bądź zeskoczył z balkonu. W wyniku wypadku zwierzę złamało głowę kości udowej i miało problemy z chodzeniem oraz silnym bólem.

Leczenie takiego urazu zwykle polega na chirurgicznym usunięciu złamanej głowy kości udowej. Jak się domyślacie, nie jest to tani zabieg. Mimo to, z początku właścicielka kota zgodziła się na zabieg w poleconej przez weterynarza lecznicy, która specjalizuje się w tego typu operacjach.

Nie chciała zapłacić, więc zrzekła się zwierzęcia

Jak się później okazało, kobieta, kiedy na miejscu, w którym miał być operowany jej kot, dowiedziała się, ile będzie kosztować zabieg, oznajmiła, że za niego nie zapłaci. Powiedziała, że to dla niej zbyt drogie.

Lekarz nie mógł jednak pozwolić na to, by kot cierpiał. Zasugerował więc kobiecie, by zrzekła się własności, na co ona przystała. Tym samym weterynarz stał się właścicielem biednego zwierzaka. Wyleczył kota na własny koszt, po czym oddał do schroniska. Dziś kotek czeka na nowy, kochający i odpowiedzialny dom.

Ralph Rückert przypomina, że wraz z przyjęciem zwierzęcia pod swój dach bierze się odpowiedzialność za żywą istotę i trzeba mieć na uwadze wszystkie konsekwencje, jakie się z tym wiążą, w tym koszty ewentualnego leczenia. Jeśli nie bierzesz tego pod uwagę, adoptując bądź kupując zwierzę, to znaczy, że nigdy nie powinieneś być opiekunem żywego stworzenia. 

Pamiętajmy, by każdą decyzję o adopcji przemyśleć pod każdym względem, także tym finansowym.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz