Reklama

To, co właściciel zrobił temu chartowi, nie mieści się w głowie

Chart przywiązany łańcuchem do drzewa dog-angry

Do zdarzenia dosżło tydzień temu w Skaryszewie (woj. mazowieckie). Wychudzony, z przerośniętymi pazurami chart został przywiązany do drzewa ciężkim łańcuchem.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 03.10.2021, 06:46, aktualizacja dnia 18.10.2021, 17:57

W Skaryszewie (mazowieckie) ktoś nocą porzucił psa. Nie byłoby w tym (niestety) nic nietypowego, gdyby nie dwa fakty. Pies to rasowy chart. Takie psy bywają porzucane niezwykle rzadko.

Najgorszy jednak był sposób porzucenia psa. Przywiązano go do drzewa grubym łańcuchem. Tak, jakby ktoś chciał mieć absolutną pewność, że pies nie urwie się i nie uratuje.

Chart miał sporo szczęścia – został odnaleziony na drugi dzień po porzuceniu. Widać jednak po jego sylwetce, że nie miał ostatnio łatwego życia – jest wychudzony i ma mocno przerośnięte pazury. Bardzo się boi. 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Skaryszewie przejęło pieska i aktywnie szuka informacji o tym, kto mógł go porzucić. To charakterystyczny pies, dlatego warto udostępniać informacje – może uda się odnaleźć osobę, która odpowie wtedy przed sądem.

Obecnie chart jest pod opieką fundacji Pomoc Chartom – znalazł dom tymczasowy i trwają starania o znalezienie mu domu na zawsze, w którym będzie mu dobrze, ciepło i z którego już nikt go nie wyrzuci!

Przyznać trzeba, że zaaklimatyzował się całkiem dobrze!