Reklama

Nie ruszając się z Alaski, wraz ze swoim psem okrążył ziemię. Jak to możliwe?

Shih tzu z Alaski ze swoim opiekunem dog-wow
© Facebook.com/Fairbanks, AK Local - News Break

Mike Mitchell ma 68 lat i na koncie przejście ponad 43.000 km razem ze swoim pieskiem rasy shih tzu! To urocza historia.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 07.10.2021, 11:53

Chance to mały piesek rasy shih tzu. Mieszkający na Alasce Mike Mitchell dostał go na 60. te urodziny. Od tego momentu stali się nierozłączni.

Codziennie Mike wychodzi z psem na spacer. Oboje lubią spacerować, a taka codzienna aktywność jest bardzo dobra dla seniora. Pozwala mu utrzymywać się w formie. Mike w 2013 roku zaczął mierzyć dystans, jaki spacerują i okazało się, że rocznie to prawie 5000 km! Dziennie, średnio aż 13 km! Trudno w to uwierzyć, prawda?

Chance – szansa na schudnięcie

Mitchell cierpiał dawniej na otyłość. Piesek miał mu pomóc w zrzuceniu wagi dzięki zwiększeniu dawki codziennej aktywności. Sposób zadziałał i dzięki spacerom, zarówno Mike, jak i jego nie najmłodszy już piesek, utrzymują się w doskonałej formie!

W sumie razem przeszli już ponad 40.000 km – to tak, jakby obeszli ziemię dookoła. Przez cały ten czas nie ruszali się jednak z przepięknej Alaski.

Ja kocham spacerować, Chance kocha spacerować - dobraliśmy się jak w korcu maku - mówi Mitchell stacji KTUU. Jakimś cudem okrążyliśmy razem ziemię! Uważam to za spory sukces - dodaje starszy mężczyzna. 

Pies dla seniora to doskonały sposób na to, by zapewnić mu nieco ruchu. Pamiętaj tylko o tym, by zadbać o zwierzę na wypadek śmierci opiekuna.