Reklama

Drapanie w śmietniku: przechodzień zagląda do środka i przechodzi go dreszcz przerażenia

kontener na śmieci cat-sad © ungvar / Shutterstock

To okrutne porzucenie miało miejsce pod koniec września. Gdyby nie przypadkowy przechodzień, ta historia miałaby inny finał. 

Przez Izabela Markowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kiedy decydujemy się na opiekę nad żywym stworzeniem, trzeba wziąć za nie odpowiedzialność. Niestety, wciąż nazbyt często "opiekunowie" zwierząt nie stają na wysokości zadania. 

Skazane na śmierć w śmietniku

20 września mieszkaniec Wülfrath, miasta położonego w Nadrenii Północnej-Westfalii (Niemcy) usłyszał hałas dochodzący z kontenera na śmieci. Możemy sobie tylko wyobrazić, że takie doświadczenie wywołuje niemały lęk. Mężczyzna z niepokojem zajrzał do środka - na dnie kontenera znajdowało się 6 maleńkich kociąt - wygłodniałych i przerażonych.

Kociętami zajęła się miejscowa organizacja niosąca pomoc bezdomnym zwierzętom - Velbert Heiligenhaus eV . Przyjęli pod dach 6 kolejnych maluchów, mimo że wtej chwili pod opieką mają jeszcze 36 innych kociąt. Z pewnością nie jest to łatwa do opanowania sytuacja, ale - niestety - wolontariusze przywykli już do pracy na najwyższych obrotach. 

kociaki
©Velbert Heiligenhaus eV

Mimo apeli i pozornego wzrostu świadomości, organizacje i schroniska wciąż donoszą o historiach okrutnych porzuceń zwierząt. Jeśli nie chcesz, aby Twoja suczka czy kotka miała małe - wykastruj ją! W Polsce sterylizację można w wielu miejscach zrobić za darmo.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz