Reklama

Policja znajduje skrajnie zaniedbanego psa: nikt nie podejrzewa, jaka rasa ukrywa się pod kołtunami

zaniedbany pies dog-happy

Nie sposób rozpoznać, jakiej rasy jest Sherlock

© HopeRescueWales / Facebook

Policja w południowej Walii interweniowała w sprawie skrajnie zaniedbanych zwierząt: znaleziono trzy psy i kota w skrajnie krytycznym stanie.

Przez Izabela Markowska

Opublikowano 13.10.2021, 06:29

Jednym ze zwierzaków był Sherlock - czteroletni pies, który ledwo widział spod masy kołtunów, które pokrywały całe jego drobne ciało.

Policja wezwała na pomoc organizację Hope Rescue, która ratuje bezpańskie i porzucone psy w południowej Walii.

Rasa nie do rozpoznania

Ratownicy, którzy przybyli na pomoc Sherlockowi powiedzieli, że byli w szoku, kiedy zobaczyli psa po raz pierwszej. Masa splątanej sierści powoduje, że trudno było w tym biedaku w ogóle rozpoznać psa, nie mówiąc już o rasie. 

Wszystkie zwierzęta zostały zabrane do siedzieby organizacji w Llanharan. Na miejscu okazało się, że oprócz skrajnie zaniedbanej sierści, Sherlock jest również zapchlony, ma zepsute zęby i jest bardzo wychudzony, waży niecałe pięć i pół kilograma.

Jego  skołtunione futro jest brudne i splątane, co powoduje, że jest bardzo ciężkie. Biedy pies, aby cokolwiek zobaczyć musi przechylać głowę.

Transformacja Sherlocka

Zespół Hope Rescue spędził w sumie pięć godzin w ciągu dwóch dni na przedzieraniu się przez splątaną sierść psa. Dyrektor Ratownictwa Nadziei Vanessa Waddon mówi:

„Trudno było stwierdzić, jakie stworzenie kryje się pod tą masą kołtunów”.

Po wszystkim, okazuje się, że Sherlock jest pieskiem rasy shih tzu!

Bardzo cierpliwie zniósł cały zabieg i choć jego obecna fryzura może nie jest idealna, najważniejsze, że pies czuje się w końcu komfortowo. Teraz pozostaje nam trzymać kciuki, aby znalazł kochający dom! 

pies sherlock
©Hope Rescue