Reklama

Pies na spacerze w parku nagle zaczyna się trząść. Weterynarz odkrywa zadziwiającą przyczynę

Pies na spacerze w parku nagle zaczyna się trząść. Weterynarz odkrywa zadziwiającą przyczynę dog-wow

Jean Moscher często zabiera swojego psa do parku, by ten mógł się pobawić z kolegami. Tym razem wycieczka na plac zabaw nie była taka jak zwykle.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 17.10.2021, 12:45

To był dzień jak co dzień. Jaqweenie bawił się jak zawsze, ale nagle zamarł w miejscu i podwinął pod siebie łapę.

Siedział w miejscu jak zamrożony i nie reagował  na wołania Jean. Inne psy pobiegły do swoich właścicieli a Jaqweenie nie ruszał się z miejsca. W końcu Jean postanowiła sprawdzić, co się dzieje. Kiedy podeszła do psa odkryła, że ten cały się trzęsie, a jego przednia łapka jest dziwnie podwinięta.

Podwinięta łapka

Wokół psa zaczęło gromadzić się sporo opiekunów innych psów, zaniepokojonych tym, co psu stało się w łapę.

Pomyślałam, że to jakiś uraz, wiec natychmiast pojechałam do weterynarza – mówi Jean w wywiadzie dla theDodo.

Jean miała powody do zmartwienia. Wiedziała już, że jej pies jest szczególnie wrażliwy – kiedy go adoptowała była zima, a Jaqweenie jako jedyny piesek w schronisku siedział w kurtce i trząsł się z zimna. To właśnie ta wrażliwość skłoniła ja do adopcji.

Mikroskopijny uraz

Kiedy Jean pojechała do weterynarza, ten obejrzał łapkę na wszystkie strony. Mimo szczegółowego badania nie udało się odkryć żadnego urazu. Lekarz podejrzewał, że jego kolano uległo zwichnięciu. Zanim jednak doszło do prześwietlenia, ponownie dokładnie obejrzał łapę. Okazało się, że na opuszku Jaqweenie miał mikroskopijne skaleczenie. Tak małe, że nawet nie krwawiło i było ledwo widoczne. To ono było przyczyną panicznej reakcji pieska.

Choć nie trzeba było zakładać żadnego bandaża, Jean poprosiła weterynarza o opatrunek, by piesek poczuł się lepiej psychicznie. Oboje wrócili do domu zadowoleni.

Czy pies może być hipochondrykiem?

Najwyraźniej tak! Jaqweenie zareagowała przesadnie i bardzo przejęła się drobnym i niezagrażającym jej życiu skaleczeniem. Zupełnie jak reagują ludzie przewrażliwieni na punkcie swojego zdrowia.