Reklama

Nadleśniczy znajduje owczarka porzuconego w lesie. A to nie koniec okrucieństw

piesek przywiązany do drzewa dog-sad
© Facebook/Arka dla zwierząt

12 października nadleśniczyni z Dobiegniewa natknęła się w środku lasu na scenę, która sprawia, że pęka serca.

Przez Izabela Markowska

Opublikowano 16.10.2021, 13:46, aktualizacja dnia 18.10.2021, 10:02

Dobiegieniew to miasto położone w województwie lubuskim. Kilka dni temu opiekująca się pobliskim lasem nadleśniczyna natrafiła na widok, który złamał jej serce.

 

Porzucenie ze szczególnym okrucieństwem

Do jednego z drzew przywiązany był piesek w typie długowłosego owczarka niemieckiego. Najwidoczniej ktoś nie tylko porzucił go brutalnie w środku lasu, ale  jeszcze upewnił się, że nie ucieknie i nie będzie szukać pomocy!

Sznurek był tak krótki, że pies nie mógł się ruszyć, a tym bardziej przegryźć linki.

Nadleśniczyni skontaktowała się z organizacją Arka dla zwierząt. W poście na Facebook'u wzburzeni wolontariusze z fundacji napisali: Kochani, szukamy zwyrodnialca, który przywiązał sunię do drzewa (...). Skóra i kości. choć tego nie widać, sunia ma dłuższą sierść i jest w podobie owczarka długowłosego (...). Na miejscu była policja, która zabezpieczyła ślady i prowadzi dochodzenie w sprawie bestialskiego czynu . 

Początkowo sądzono, że to suczka, jednak okazało się, że piesek. Otrzymał imię Dżetro i mieszka już w nowym domu, który udało się znaleźć w ekspresowym tempie. Cieszymy się, że ta potworna historia ma szczęśliwy finał.

Jeśli chcesz dać bezdomnemu psu dom, zajrzyj do naszych ogłoszeń adopcyjnych.