Reklama

Personel zabiera pacjentkę na dziedziniec hospicjum: to, co na nią czeka wyciska wszystkim łzy

pacjenta w hospicjum dog-sad
© Hospice of the Good Shepherd - Facebook

Świadomość, że ukochana osoba odchodzi, zawsze rozdziera serce. Chcemy sprawić, aby jej ostatnie chwile były jak najlepsze. Mąż tej starszej pani, która przebywa w hospicjum postanowił sprawić jej szczególnie wzruszającą niespodziankę.

Przez Izabela Markowska

Opublikowano 20.10.2021, 11:51

68-letnia Jan Holman z Cheshire (Wielka Brytania) kilka tygodni temu niespodziewanie trafiła do szpitala. Niestety, zdiagnozowano u niej śmiertelną chorobę i obecnie przebywa whospicjum Good Shepherd.

Opuszczając dom w pośpiechu, Jan nie mogła pożegnać się ze swoimi ukochanymi zwierzakami - dwoma psami i koniem.

Ostatnie pożegnanie z ukochanymi zwierzakami

Jan tak bardzo tęskniła za swoimi zwierzętami, gdy była w szpitalu, że kiedy została przeniesiona do hospicjum, personel wiedział, co zrobić, aby umilić jej ostatnie dni.

Pewnego dnia mąż Jan przybył do hospicjum z wyjątkowymi gośćmi: dwoma cavalier King Charles Spanielami, Montym i Rowleyem i koniem Bobem. Oba psy były przeszczęśliwe widząc swoją Panią - oczywiście z wzajemnością!

Ale chyba najbardziej wzruszającą częścią wizyty był moment, gdy personel hospicjum wtoczył łóżko Jan na dziedziniec, gdzie czekał na nią Bob, jej piękny koń! Ponowne spotkanie jeźdźca z koniem było ponad emocjonalne i wywołało łzy.

Jan powiedziała: “Nie mogę uwierzyć, co personel hospicjum dla mnie zrobił. Jeszcze kilka tygodni temu codziennie jeździłam na Bobie, stanowi tak ważną część mojego życia i tak bardzo za nim tęskniłam. Wiedziałem, że zorganizowanie odwiedzin moich psów jest możliwe, ponieważ mieliśmy sąsiadkę, która była pacjentką hospicjum kilka lat temu i też przyprowadziliśmy jej psy, aby mogła je zobaczyć, ale nie spodziewałam się, że kiedykolwiek będę miała jeszcze szansę, aby zobaczyć Boba.”

Co za wzruszające spotkanie. Jesteśmy myślami z Jan i jej rodziną w tych trudnych chwilach.