Reklama

Dzieci znajdują w parku porzucony karton po wódce: zawartość budzi grozę

porzucone pudełko cat-sad © Shutterstock

Zupełnie przez przypadek dzieci znalazły porzucone w trawie w parku pudełko. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. 

Przez Izabela Markowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Grupa dzieci bawiły się w parku Gallatown w mieście Kirkcaldy w Szkocji, kiedy trafiły na porzucony karton po wódce. Z wrodzoną dziecięcą ciekawością, postanowiły zajrzeć do środka. I całe szczęście.

 

Smutne znalezisko

W kartonie nie było ani wódki, ani skarbu, ale trzy porzucone na pastwę losu kocięta w wieku około 12 tygodni.

Rodzice dzieci zawiadomili organizację Scottish SPCA. Pracownik, który przybył na miejsce stwierdził, że na szczęście kotki są w dobrej formie, najwidoczniej na szczęście nie przebywały w kartonie zbyt długo. 

To niestety nie pierwsza i nie ostatnia historia okrutnego porzucenia zwierząt, którą opisujemy. Przypominamy, że jedyną skuteczną ochroną przed niechcianą ciążą zwierzęcia jest kastracja! A porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem, za które grozi kara więzienia. 

źródło: independent.co.uk

Porzucenie zwierzęcia to czyn określony jako przestępstwo przez ustawę o ochronie zwierząt z 1997 roku. Każdy kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz