Reklama

Kot znajduje maleńkie stworzenie w rogu pokoju: rodzina wpada w konsternację

kot drapie w ścianę cat-happy © Shuttertock/ Kryuchka Yaroslav

Odkrycie tej mieszkającej w Wielkiej Brytanii rodziny na długo pozostanie w ich pamięci. A wszystko dzięki kotu, który niecierpliwie drapał ścianę w kącie. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Drapał tak długo i hałaśliwie, ze w końcu rodzina zainteresowała się tym, co tak zaniepokoiło kota. Postanowili zbadać miejsce, którym kot był zainteresowany. Okazało się, że w niewielkim otworze przy progu, leży maleńka myszka.

Malutkiemu, opuszczonemu stworzonku zostało co najwyżej kilka godzin życia. Rodzina nie wiedziała jak zaopiekować się mierzącą mniej niż 5 zł myszką, zatem zawiadomiła stowarzyszenie ochrony zwierząt. Na szczęście pomoc nadeszła bardzo szybko, a myszka – ze względu na swoje mikroskopijne rozmiary – otrzymała imię Penny.

Mysz przekazano stowarzyszeniu Pawz for Thought, które ma doświadczenie w opiece nad gryzoniami.

Matka zastępcza dla małej myszki

Najpierw umieszczono mysie niemowlę w inkubatorze i karmiono ją kozim mlekiem podawanym na pędzelku do makijażu. Na drugi dzień, wolontariusze spróbowali podrzucić ją do gniazda myszy – inaczej maluch nie miał szans na przeżycie.

Kiedy matka przyszła sprawdzić, jak mają się je dzieci, zaczęła je przenosić do gniazda i w końcu przeniosła również Penny. Wtedy stało się jasne, że mała myszka znalazła zastępczą matkę – powiedziała The Dodo Trish Storey ze stowarzyszenia.

Mysz zaczęła stopniowo troszczyć się o Penny tak, jak o własne dzieci i myszka miała szansę na zdrowy rozwój. Zawsze, kiedy zaglądaliśmy do gniazda, widzieliśmy Penny pośród innych dzieci – mówi Trish.

Dziś, Penny ma się świetnie dzięki wolontariuszom i zastępczej mamie, oraz dzięki kotu, który ją odnalazł.

 
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz