Reklama

Kobieta wygląda przez okno i odkrywa horror w ogrodzie sąsiada

Ogród i ławka dog-angry
© Shutterstock.com

Dopiero po dwóch interwencjach władze zareagowały i przyszły Takii z pomocą.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 24.11.2021, 11:53

Ta historia jest poruszająca i oburzająca zarazem. Pokazuje,  że obok nas mogą cierpieć zwierzęta, ale dopóki to cierpienie jest „umiarkowane”, to niewiele można zrobić.

Laura mieszkała obok domu z ogrodem. Codziennie przez okno widziała psa rasy akita inu. To urocze psiaki, które rozczulają i naprawdę nie można ich nie pokochać całym sercem. Niestety osoba opiekująca się Takią, miała to serce z kamienia.

Suczka przywiązana do drzewa

Takia przez cały dzień była przywiązana do drzewa – nie mogła swobodnie biegać ani odejść od drzewa. Całe życie na łańcuchu.

Laura dzwoniła do odpowiednich służb, ale ponieważ psu – poza przykuciem – nie działa się żadna inna krzywda, nie można było nic zrobić.

Dopiero infekcja ucha, której nabawiła się Takii dała Laurze szansę. Ponownie skontaktowała się z władzami i tym razem pomogli. Takia została odebrana opiekunowi.

Takia na wolności

Laura postanowiła zaopiekować się nią, mimo iż miała już swojego innego psa i nie było to łatwe. Takia była bowiem przykuta do drzewa od szczenięctwa i nigdy nie socjalizowała się z innymi psami.

Socjalizacja szczeniąt – dlaczego jest tak ważna?

Takia nie wie, jak zachować się w towarzystwie innych zwierząt. Bardzo chce się z nimi bawić, ale kiedy te wchodzą w jej przestrzeń, staje się niespokojna. Na szczęście w przypadku Ace (jej drugiego psa) mieliśmy szczęście. Tolerują się i lubią swoje towarzystwo – mówi nowa opiekunka akity.

Dziś Takia może cieszyć się życiem na wolności.

Źródło: wamiz.com