Reklama

Kot Filemon musi opuścić schronisko w Tatrach po donosie turystki

kot w schronisku na Hali Kondratowej cat-sad © Facebook/ Schronisko Górskie PTTK na Hali Kondratowej

Tatrzański Park Narodowy nakazał, aby kot mieszkajacy w schronisku na Hali Kondratowej w Tatrach został usunięty. Stało się tak po oficjalnym piśmie ze skargą jednej z turystek.

Przez Izabela Markowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Fanta i Filemon to koty, który mieszkały w schronisku górskim PTTK na Hali Kondratowej. Umilały czas turystom, a czasem stawały się gwiazdami mediów. O Fancie zrobiło się głośno, kiedy kilka tygodni temu kotka dołączyła do turystów i weszła na sam Giewont

Niestety, wygląda na to, że to koniec medialnej kariery uroczej pary kotów, a przede wszystkim koniec ich pobytu w schronisku, które stało się domem. Z powodu skargi jednej z turystek koty będą musiały poszukać nowego lokum, co w praktyce oznacza, że zostaną oddane do adopcji.

Filemon musi odejść

We wtorek prowadzący schronisko na Hali Kondratowej poinformowali, że muszą oddać koty do adopcji. Stało się to po skardze jednej z turystek, która napisała skargę, w której stwierdzała, że w regulaminie TPN jest zakaz wprowadzania zwierząt obcych dla tatrzańskiego ekosystemu.

Wśród internautów i sympatyków schroniska wywołało to gigantyczną burzę komentarzy. Większość jest oburzona tą decyzją, ale są też tacy, którzy twierdzą, że koty nigdy nie powinny były znaleźć się w schronisku, zwłaszcza, że jakiś czas temu zaginęła Fanta. Kotka do tej pory się nie znalazła.

Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że Filemon znalazł już nowy dom. 

 

To nasze schronisko jest naprawdę urocze. ❄🔥Wszyscy uwielbiają w nim przebywać. 🔥🤗🍯☕ A najbardziej upodobały sobie Filemon i Fanta. 🐈🐈‍⬛🐈 O Fancie było już głośno, bo zdobyła Giewont.

Posted by Schronisko Górskie PTTK na Hali Kondratowej on Saturday, December 4, 2021
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz