Reklama

Kilkaset zamordowanych kotów w Londynie. W końcu zidentyfikowano "seryjnego mordercę"

bury kot cat-wow © Pexels @jakubsambor

W Londynie znaleziono ciała ponad 300 kotów z odciętymi głowami lub ogonami. Naukowcy w końcu zidentyfikowali "sprawcę" tajemniczych śmierci.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

W latach 2014-2018 londyńczycy co rusz znajdowali na ulicach miasta martwe koty. Zdarzenie było o tyle sensacyjne, że trudno było powiedzieć, co jest przyczyną śmierci wolnożyjących zwierząt. Tym bardziej, że większość z kotów miała odcięte głowy lub ogony.

Naukowcy od początku mieli kilka teorii na temat tych tajemniczych śmierci, ale dopiero niedawno zakończono dochodzenie.

Koniec dochodzenia

Policja przekazała kilkadziesiąt ciał zabitych kotów naukowcom z Royal Veterinary College w Wielkiej Brytanii. Zespół doktora Henny’ego Martineau przeprowadził sekcję zwłok oraz tomografię 32 okaleczonych ciał. Pobrano również próbki kocich sierści, by sprawdzić, czy na kotach nie zostało DNA innych zwierząt takich jak lisy, borsuki i psy.

„W naszym badaniu było 13 różnych kombinacji brakujących części ciała, więc początkowo trudno było dostrzec jakiś wzorzec” - powiedział Martineau.

Dzięki badaniom DNA udało się ustalić, że sprawcą śmierci ⅓ przebadanych kotów były lisy. Pozostałe koty zmarły z przyczyn naturalnych, takich jak niewydolność serca i płuc albo z powodu wypadku.

 

Foxes likely behind 'Croydon cat killer' mutilations, says Royal Veterinary College study #horseandhoof https://buff.ly/3rPMvYt

Posted by equine services on Wednesday, December 8, 2021
„Trudno powiedzieć, ile lisów było zaangażowanych, ale możliwe, że ograniczało się to tylko do jednego lub kilku osobników, które odkryły, że koty mogą być jedzeniem”

– powiedział Kevin Parsons z Uniwersytetu w Glasgow w Wielkiej Brytanii.

Póki co nie wiadomo, jak władze miasta planują sobie poradzić z problemem, ale trzymamy kciuki za bezpieczeństwo kotów.

Źródło: New Scientist

Zostaw komentarz
1 komentarz
Eric
erics
test
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz