Reklama

Kociak wpadł do kanalizacji. Trzeba było rozbierać cały chodnik!

kot uratowany przez strażaka cat-happy © Facebook.com/HZS Jihomoravského kraje

Niezwykłym zaangażowaniem wykazali się czescy strażacy, którzy – aby uratować małego kotka – rozebrali kilka metrów chodnika. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

W miejscowości Tvarożna w okolicach Brna, przez ulewne deszcze i rozmokłe podłoże doszło do zdarzenia, które mogło być niezwykle niebezpieczne dla małego kociaka. Na szczęście czeska straż pożarna stanęła na wysokości zadania. 

Kot zsuwa się do kanalizacji 

Mały kociak zsunął się po śliskim nasypie do kanalizacji, a następnie dostał się nią pod ziemię. Nie potrafił się wydostać i w panice wchodził coraz głębiej pod ziemię. Mieszkanka domu w Tvarożnie, w pobliżu którego kot zsunął się do kanalizacji, zawiadomiła straż pożarną. 

Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, okazało się, że uratowanie kotka nie będzie takie proste. Kot był już 6 metrów od kanalizacji. Aby go uratować, konieczne byłoby zdemontowanie części chodnika wokół rury spustowej i samej rury. 

Tak zrobili. Ponieważ jednak otwór był zbyt mały dla człowieka, kota nie wyciągnięto, tylko założono, że jak się uspokoi, to sam znajdzie drogę na zewnątrz. Tak się jednak nie stało. 

Strażacy rozbierają chodnik

Na drugi dzień, do straży pożarnej zadzwoniła ta sama kobieta, mówiąc że kot nadal miauczy pod ziemią. Strażacy ponownie pojechali na miejsce i tym razem usunęli cały chodnik, utworzyli rów, zablokowali kotu ucieczkę w dalszą część rury i z użyciem piły przecięli rurę. 

Cała operacja zajęła dwie godziny, ale udało się wydostać kota bez żadnego uszczerbku na jego zdrowiu. Wyrobisko zostało zabezpieczone, a teraz konieczne będzie naprawienie szkód, których pośrednim sprawcą był mały kot. Najważniejsze jednak, że maluch jest już bezpieczny. 

Brawo strażacy🙏!

 

Hasiči se stanice HZS Pozořice včera zasahovali v obci Tvarožná, kde byla hlášená kočka v dešťovém svodu. Zjistili, že...

Posted by HZS Jihomoravského kraje on Sunday, November 21, 2021
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz