Reklama

Ta suczka odwiedza każdy kosz w mieście. Powód Was zaskoczy!

Millie przy koszu na śmieci dog-happy © Facebook.com/Daily Express

Mieszkańcy Hereford w Wielkiej Brytanii mogą być dumni z takiego czworonożnego obywatela! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 09.01.2022, 16:24

Millie to pięcioletnia suczka prawdopodobnie wielorasowa, choć podobna do rasy podenco kanaryjski. Jej opiekunem jest 80. letni Alfie Kitson, z którym Millie mieszka w miejscowości Hereford w Wielkiej Brytanii. 

Mały pomocnik w sprzątaniu

Alfie jest bardzo wrażliwy na punkcie czystości, ale ze względu na wiek, nie może już samodzielnie sprzątać tak efektywnie. Kilka lat temu, kiedy wraz z żoną mieszkał w Hiszpanii, para zobaczyła żołnierza, który nauczył swojego psa aportować śmieci i w ten sposób pomagał w sprzątaniu lokalnego parku w Maladze.

Postanowili nauczyć podobnej sztuczki Millie. Jeśli coś upadło na ziemię - mówili do psa „podnieś i wsadź do kosza”. Suczka w końcu nauczyła się rozumieć i wykonywać polecenie. 

Kiedy Alfie wrócił z psem do Wielkiej Brytanii zaczął podczas spacerów z psem prosić Millie o wyrzucanie do kosza śmieci, które po drodze widzieli na ulicy. Tak zaczęła się kariera eko-psa, prawdopodobnie jedynego w Wielkiej Brytanii czworonożnego pracownika oczyszczania miasta. 

Kilka osób już pytało mnie, dlaczego to robimy – mówi Alfie. To proste, oboje z Millie lubimy taką zabawę, a jednocześnie pomagamy miastu, które dzięki temu jest czystsze – mówi Alfie 

Osoby, które przechodzą i widzą jak Millie sprząta, często biją jej brawo – dodaje. 

Millie – prawdziwy wojownik 

Historia suczki jest bardzo wzruszająca. Sama została wyrzucona niczym śmieć. Kiedy miała zaledwie 8 miesięcy, ktoś porzucił ją w worku na śmieci przywiązanym do drzewa. Alfie dał jej nowy, bezpieczny dom. Teraz para jest nierozłączna! 

 
Clever dog amazes shoppers by putting litter in the bin

Adorable footage shows five-year-old pooch Millie helping to keep the streets of Hereford clean with her 80-year-old owner Alfie Kitson.

Posted by Daily Express on Tuesday, December 21, 2021

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz