Reklama

Wybierasz psa zamiast dziecka? Papież Franciszek krytykuje pary, które nie mają potomostwa

Papież Franciszek z dzieckiem dog-cat-wow © Shutterstock

Papież Franciszek ostro skrytykował osoby, które zamiast na dzieci, decydują się na zwierzęta.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano

Podczas środowej audiencji generalnej 5 grudnia papież Franciszek dał powód do kontrowersji. Podczas kazania o świętym Józefie nawiązał do osób bezdzietnych, które zamiast na dzieci, decydują się na zwierzęta domowe.

Według papieża, “odbiera nam to człowieczeństwo”.

Ostra krytyka osób bezdzietnych

Franciszek podczas audiencji chciał podkreślić, jak ważna dla Kościoła jest rodzina, ubolewał też nad kryzysem demograficznym, z jakim mierzą się niektóre regiony świata. Skrytykował więc pary, które zamiast dzieci, wolą mieć psa lub kota.

„Wiele par, choć nie chce mieć dzieci, ma jednak po dwa psy i koty. Te zwierzęta zastępują dzieci. Może się to wydawać zabawne, ale taka jest rzeczywistość. Niechęć do ojcostwa i macierzyństwa umniejsza nas, odbiera nam człowieczeństwo, a także destrukcyjnie wpływa na społeczeństwo” – uważa Franciszek.

Papież dodał, że tym osobom brakuje “czegoś podstawowego”, a tego typu podejście “odbiera nam człowieczeństwo”. To dość ostre słowa jak na papieża, który imię nosi po patronie zwierząt.

Franciszek w swoim wystąpieniu poradził też parom, które nie mogą mieć potomstwa, aby rozważyły adopcję.

"Myślę szczególnie o tych wszystkich, którzy otwierają się na przyjęcie życia poprzez drogę adopcji. Józef pokazuje nam, że ten rodzaj więzi nie jest czymś drugorzędnym, nie jest środkiem awaryjnym. To jedna z najdoskonalszych form miłości oraz ojcostwa i macierzyństwa"

 dodał papież, zwracając uwagę, że wiele "dzieci na świecie czeka na kogoś, kto się o nie zatroszczy".

A jaka jest Wasza opinia? 

Źródło: rp.pl/ Radio Watykańskie

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz