Reklama

pies pitbul

Pitbull zalewa się łzami, bo nie może uwierzyć w to, co mu zrobiono (VIDEO)

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano aktualizacja dnia

Ten widok w schronisku łamie nam serce: pitbull Blue nieustannie płacze i dla wszystkich jest jasne: trzeba jak najszybciej wyciągnąć go z tej niedoli.

Pitbull o imieniu Blue (z ang. niebieski) mieszka w schronisku Carson Shelter w Kalifornii. Za kratami boksu leży pogrążony w smutku, a po jego pyszczku spływa morze łez.

Jakby tego było mało, psiakowi pozostało już niewiele czasu.

Czy Blue znajdzie dom?

Pitbull został porzucony przez własną rodzinę, ponieważ ta, przeprowadzając się, nie chciała go zabrać ze sobą. Nie wiadomo, czy “opiekunowie” byli do końca świadomi, że w Stanach Zjednoczonych, w przepełnionych schroniskach, zwierzęta, które długo nie mogą znaleźć nowego domu, są usypiane.

Poruszeni rozpaczą psa wolontariusze schroniska postanowili szybko działać. Zamieścili na Facebooku historię Blue, mając nadzieję, że w ten sposób nagłośnią jego sprawę i piesek szybko znajdzie dom.

Tak też się stało. Jennifer McKay odwiedziła Blue w schronisku i nie mogła uwierzyć własnym oczom, w jak głębokim smutku pogrążony jest pies.

„Nawet mnie nie zauważył. Wszystkie inne psy patrzyły na mnie i machały ogonami, a on nawet nie wstał, żeby na mnie spojrzeć” - powiedziała na łamach The Dodo.

Jennifer zmiękło serce i postanowiła zabrać Blue do domu. Kiedy tylko pies poczuł ciepło domowego ogniska, cały smutek jakby stopniał.

Jeśli chcecie wiedzieć, czy z oczu Blue płynęły łzy smutku - odpowiedź brzmi nie. Psy okazują smutek w inny sposób, a łzawienie jest zazwyczaj fizjologiczną reakcją na zewnętrzny czynnik. Blue prawdopodobnie miał reakcję alergiczną.

Choć Blue bez wątpienia przeżył traumę po porzuceniu, to nie łzy były jej wyrazem. Często mamy tendencję to przypisywania psom ludzkich odruchów. Tak też było w przypadku Blue i zapewne zdjęcie jego zapłakanego pyszczka pomogło mu znaleźć dom. A to najważniejsze.

Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz

1 komentarzy

Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

1 komentarz na temat 1

Chcesz udostępnić ten artykuł?