Reklama

"Ile warta jest ludzka przyjaźń?". Historia 16-letniego Teodora to przestroga dla wszystkich

"Ile warta jest ludzka przyjaźń?". Historia 16-letniego Teodora to przestroga dla wszystkich dog-sad © Facebook/ Schronisko dla Zwierząt w Kaliszu

Historia 16-letniego, niewidomego kundelka Teodora, który trafił do Schroniska dla Zwierząt w Kaliszu, wstrząsnęła internautami.

Przez Izabela Markowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

"Cześć. Jestem Teodor. I zastanawiam się na ile warta jest ludzka przyjaźń. Mam 16 lat, całe życie miałem przyjaciela. Razem spędzaliśmy długie wieczory na kanapie. I nagle mój właściciel stwierdził, że... jestem za stary. I tak wylądowałem w schronisku." - tak zaczyna się wpis Schroniska dla Zwierząt w Kaliszu.

Teodor to psi senior, w dodatku niewidomy. Dla psa po tylu latach szcześliwego życia i z ułomnością w postaci ślepoty, nagłe znalezienie się w schronisku musi być szczególną traumą. Nie ma ukochanego opiekuna, ciepłego posłania, znajomych zapachów. Zamiast tego klatka i szczekanie obcych psów. 

 

TEODOR ODDANY PO 16 LATACH DO SCHRONISKA... CZYM JESTEŚ CZŁOWIEKU????? Błagamy dla niego o pilny domek!🙏🙏🙏 Cześć....

Posted by Schronisko dla Zwierząt w Kaliszu - strona wolontariatu on Thursday, December 30, 2021

Teodor wylądował w schronisku, bo się zwyczajnie zestarzał. Czy jego właściciel nie przewidział tego, że piesek kiedyś będzie stary i być może chory? Trudno w to uwierzyć.

Na szczęście historia Teodora ma dobre zakończenie. Piesek znalazł nowy dom na resztę swoich dni. "Płaczemy ze wzruszenia" - napisali wolontariusze.

Apelujemy! Adopcja psa musi być odpowiedzialną, przemyślaną decyzją. Decydując się na adopcję lub zakup psa, przygarniamy go na całe jego życia. Wraz z konsekwencjami dotyczącymi opieki nad nim, również wtedy, kiedy zaczynać się starzeć lub jest chory! 

 

Wiemy, że jest już późno. Ale chyba wszyscy czekaliście na tę informację. Teodor oddany przez właściciela po 16 latach, przejechał pół Polski i dotarł do swojego miejsca na ziemi. My płaczemy ze wzruszenia. ❤️

Posted by Schronisko dla Zwierząt w Kaliszu - strona wolontariatu on Sunday, January 9, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz