Reklama

Łęczyca: ranny pies w lodowej pułapce. Ratowały go 4 zastępy strażaków

© KP PSP Łęczyca

Kilka dni temu do łęczyckiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o rannym psie, który utknął na środku zamarzniętego stawu. W akcji ratunkowej wzięły udział aż 4 zastępy strażaków. 

Przez Dorota Pietrzyk

Opublikowano , aktualizacja dnia

10 stycznia rano do komendy Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o rannym psie znajdującym się na środku zamarzniętego stawu, przy starej cegielni w Grabowie.

Uwięziony w lodowej pułapce

Pies był uwięziony z dala od brzegu, na dodatek był ranny w głowę. Lód był kruchy, co powodowało, że akcja ratunkowa była ryzykowna i trudna.  

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuaowaniu psa z zamarzniętego stawu przy użyciu sani lodowych w miejsce bezpieczne. W interwencji trwającej 1 godz. 20 min. udział brały 4 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy oraz 1 zastęp z OSP w KSRG (OSP Grabów), łącznie 13 strażaków. - czytamy na stronie KP PSP w Łęczycy.

Ranny pies został przekazany pracownikowi Urzędu Gminy Grabów, który przekazał go do opieki weterynaryjnej. Z informacji na stronie KP PSP niestety nie wynika, czy znalazł się właściciel biednego psiaka. Mamy nadzieję, że tak!

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz