Reklama

Kobieta kupiła maleńkiego maine coona. Dwa lata później waży tyle, co małe dziecko

maine-coon-kefir-największe-kocię-na-świecie cat-wow

Ja tylko tak groźnie wyglądam

© Instagram @YuliaMinina

Mieszkający w Rosji kot Kefir waży ponad 12 kilogramów i wciąż rośnie!

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kefir waży tyle co kilkuletnie dziecko, bywa mylony z psem, choć nam przypomina bardziej białego rysia. Wygląda groźnie, ale tak naprawdę jest spokojnym i kochanym kociakiem.

Ten niezwykły kot rasy maine coon jest uważany obecnie za największe kocię na świecie. Ma dwa lata i nie zanosi się na to, by przestał rosnąć. Bowiem według specyfiki swojej rasy, będzie kocięciem jeszcze przed dwa lata. Aż trudno sobie wyobrazić, jak duży jeszcze urośnie.

„Nie pomyślałam nawet, że zwykły kociak może stać się tak duży” - zwierzyła się na łamach lokalnych mediów opiekunka Kefira, Julia Minina.

Maine coon to rasa uważana za jedną najstarszych na świecie. Średnia waga samców to około 8 kg, a samice 5 kg. Kefir natomiast waży ponad 12 kilogramów.

Kot zdaje się w ogóle nie być świadomym swoich rozmiarów. Zachowuje się jak każdy inny futrzak: uwielbia ugniatać i kłaść się na brzuchu swojej opiekunki. Julia przyznaje, że kiedy był mniejszy, w ogóle jej to nie przeszkadzało, ale teraz jest za ciężki i ciężko w ten sposób oddychać.

Rzecz jasna, Kefir przyciąga dużo uwagi. Na ulicy bywa mylony z psem, a kiedy do domu przychodzą goście, nie mogą się powstrzymać przed zabawianiem i głaskaniem go.

Mimo groźnej miny, Kefir jest bardzo spokojnym, inteligentnym i spragnionym miłości kotkiem. Zobaczcie sami, czyż nie jest słodki?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by SWNS (@swns)

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz