Reklama

Kobieta zamieniła swój dom w przytulisko dla bezdomnych psich staruszków

senior dogs sleeping on sofa dog-happy © Whispering Willows Senior Dog Sanctuary, Inc. - Facebook

Dzięki tej niesamowitej kobiecie, bezdomne, stare i schorowane psy mogą poczuć się kochane chociaż u schyłku życia.

Przez Dorota Pietrzyk

Opublikowano , aktualizacja dnia

Valerie Reid po raz pierwszy pomyślała o założeniu schroniska dla psów seniorów po śmierci swojego ojca, który wiedząc, że odchodzi, starał się znaleźć nowy dom dla swojego, również starzejącego się, dobermana. 

Valerie nie mogła go adoptować, ponieważ miała pod opieką już zbyt wiele psów, a schroniska również odmawiały przyjęcuia psa ze względu na jego wiek. W końcu udało się znalećć rodzinę zastępczą, która wzięła go pod swoje skrzydła aż do jego śmierci, półtora roku później.

Rzucić wszystko, by pomóc psom

To doświadczenie skłoniło Valerie do zastanowienia się nad tym, co zazwyczaj dzieje się z psimi staruszkami po śmierci opiekunów. Często właściele zapominają zaplanować opiekę nad swoimi zwierzętami, a jeśli nie ma w pobliżu rodziny lub przyjaciół, którzy mogliby im pomóc, zwierzaki te kończą jako bezdomne.

Valerie, wraz z mężem, postanowiła wyprowadzić się z miasta do dużego domu w Hermitage, w Missouri. Tam założyła "Whispering Willows Senior Dog Sanctuary" (ang. Sanktuarium dla psów seniorów Szepczące Wierzby). W tej chwili, w jej domu mieszka kilkadziesiąt psów seniorów, dożywając końca swoich dni w komforcie i miłości. 

 

Stewie just wants to be held. He was picked up by animal control and his owner never came to get him. He is mostly blind...

Posted by Whispering Willows Senior Dog Sanctuary, Inc. on Friday, March 6, 2020

Valerie zatrudnia 17 pełnoetatowych pracowników, którzy opiekują się psami 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jej celem jest pomóc jak największej liczbie osób, ale także zwiększyć świadomość tego, jak ważne jest planowanie opieki nad naszymi zwierzętami, zwłaszcza gdy się starzejemy.

W Polsce również funkcjonuje przytulisko dla starych i schorowanych psów. Więcej o "Psierocińcu" przeczytacie tutaj.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz