Reklama

3 kobiety, 3 walizki, 10 kotów: dramatyczna ucieczka matki i córek, które nie chciały porzucić zwierzaków

<p>Trzy spośr&oacute;d ocalonych kot&oacute;w - już bezpieczne!</p> cat-wow

Trzy spośród ocalonych kotów - już bezpieczne!

© https://www.facebook.com/100047028370786/posts/510387870538821

W obliczu tragedii, jaką jest wojna, uchodźcy muszą wybierać, co ze gromadzonego całe życie dobytku spakować do walizek i zabrać. Te trzy kobiety zrezygnowały z mnóstwa rzeczy, aby być w stanie ocalić wszystkie swoje koty.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Ratując życie, muszą upchnąć wszystko, co się da, do walizek. Reszta zostawiana jest na niepewny los. Matka i dwie córki, uciekając z Odessy, miały jasne priorytety – ocalić bezbronnych członków rodziny. Zabrały do Polski całe stadko złożone z dziesięciu kotów.

Ratunek przed horrorem wojny

W czasie wojny cierpią niewinni ludzie, cierpią też zwierzęta. Mnóstwo przerażonych czworonogów czeka na ratunek. Dziesięć kotów, które kilka dni temu zostało bezpiecznie przewiezionych przez naszą granicę, miało szczęście – ich wspaniałe Opiekunki zabrały z Odessy tylko trzy walizki z dobytkiem, ale nie pozostawiły żadnego ze swych mruczących przyjaciół na pastwę losu.

7 marca trzy potwornie zmęczone kobiety dotarły wraz z kotami do Wrocławia. Tam nareszcie czekała na nie chwila odpoczynku i mnóstwo dobrych serc oferujących pomoc.

Pomoc dla uchodźców – ludzkich i czworonożnych

Mimo wyczerpania kobiety nie zgodziły się przyjąć ofert noclegów, które oznaczałyby rozłąkę z kotami. Priorytetem jest dla nich bezpieczeństwo zwierząt. Niestety po przyjeździe do Wrocławia początkowo proponowano im wyłącznie miejsca noclegowe, w których zwierzęta nie zostałyby zaakceptowane.

Ukrainkami i ich zwierzętami zajęła się dolnośląska Ekostraż. Koty zostały wykąpane, nakarmione, dopieszczone. Możecie sobie wyobrazić, że były równie zmęczone i zestresowane, jak ich opiekunki. Spędziły 3 doby w brudnych, pachnących już moczem torbach transportowych, z których nie mogły przecież zostać wypuszczone.

Znalazła się też wspaniała osoba – Pani Małgorzata – która zaoferowała kobietom i ich zwierzakom pierwszy nocleg. Ekostraż zawiozła tam całą rodzinę, wraz z kocimi akcesoriami, i zaoferowała pomoc w szukaniu miejsca na dalszy pobyt – oczywiście z kotami. Trzymamy kciuki za trzy bohaterki i ich zwierzęta!

 

🇺🇦 𝐊𝐎𝐁𝐈𝐄𝐓𝐘 𝐙𝐄 𝐒𝐖𝐎𝐈𝐌𝐈 𝐊𝐎𝐓𝐀𝐌𝐈 𝐔𝐂𝐈𝐄𝐊𝐀𝐉𝐀̨ 𝐏𝐑𝐙𝐄𝐃 𝐖𝐎𝐉𝐍𝐀̨. 𝟑 𝐃𝐎𝐁𝐘, 𝟑 𝐖𝐀𝐋𝐈𝐙𝐊𝐈, 𝟏𝟎 𝐊𝐎𝐓𝐎́𝐖. Zło wojny wyrażają też walizki, w...

Posted by EKOSTRAŻ on Sunday, March 6, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz