Reklama

Wojna w Ukraine: żona, córki i wnuczki tego mężczyzny zginęły. Został mu tylko kot

Ukraiński mężczyzna z kotem cat-sad © Twitter/ MFA of Ukraine

Markhalivka to wieś w obwodzie kijowskim, która w ostatnich dniach została zbombardowana w wyniku ostrzału rakietowego prowadzonego przez wojska rosyjskie. W ciągu paru chwil pod gruzami znalazło się większość domów i zabudowań gospodarczych.

Przez Agata Malczewska

Opublikowano , aktualizacja dnia

W jednym ze zrównanych z ziemią domów mieszkał 54-letni mężczyzna i jego licząca kilkanaście osób rodzina – żona, córka, siostra, wnuczki i siostrzenice. Kobiety i dzieci nie przeżyły bombardowania, zginęły we własnym domu.

Nie ma nikogo i niczego

Media społecznościowe obiegła łamiąca serce fotografia mężczyzny trzymającego w objęciach kota, jedynego poza nim członka tej rodziny, który ocalał. Sparaliżowany strachem i niewyobrażalną tragedią, która go właśnie spotkała mężczyzna stoi na pozostałościach swojego domu, tuląc cudem pozostałego przy życiu czworonoga. Post zamieściło na swoim koncie na  Twitterze ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

Rodzina mieszkała w tej okolicy od niedawna. Opuścili wcześniejsze miejsce zamieszkania w obawie przed niebezpieczeństwem grożącym ze strony Rosji. Niestety, okrucieństwo wojny dosięgło ich w nowym domu.

Źródło: theanimalrescuesite.greatergood.com

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz