Reklama

Czworonożny żołnierz: ukraiński szczeniak, który posiada niezwykły dar

szczeniak Jesse dog-wow

Jesse urodził się 24 lutego, w dniu wybuchu wojny

© Reddit/ Join the Ukraine

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę kraj opuściły miliony ludzi. Uchodźcom często towarzyszą zwierzęta – rodziny nie wyobrażają sobie pozostawienia swoich czworonożnych przyjaciół. Są jednak i takie zwierzaki, które… bronią ogarniętego wojną kraju!

Przez Agata Malczewska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Jesse to wyjątkowy szczeniak. Nawet jego data urodzenia jest symboliczna – przyszedł na świat 24 lutego, w pierwszy dzień ataku rosyjskich wojsk na Ukrainę.  Szczeniaczek urzędujący u boku ukraińskich żołnierzy, ma niezwykłą umiejętność.

Jesse pomaga żołnierzom

Dzięki wybitnemu słuchowi szczeniak jest w stanie rozróżnić dochodzące z oddali dźwięki i zareagować na te, które wieszczą nadchodzące niebezpieczeństwo.

Kiedy zbliża się ostrzał, Jesse ciągnie za nogawkę jednego ze swoich ludzkich towarzyszy, dając znak do ucieczki. Prawdopodobnie słuch Jesse nie jest lepszy niż słuch innych czworonogów, lecz najważniejsza jest to, że jego obecność na co dzień dodaje żółnierzom choć odrobinę otuchy. 

Pies jest ulubieńcem żołnierzy, którzy – pokonując nieraz spore odległości – często noszą go na rękach. To przecież jeszcze psie dziecko.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz