Reklama

Owczarek niemiecki urodził się z sześcioma łapkami i dwoma penisami. Nikt nie dawał mu szans na przeżycie

szczeniaczek z panią dog-wow

Szczeniaczek o imieniu Raga przyszedł na świat z dodatkową parą łap, nadprogramową okrężnicą, pęcherzem i dwoma penisami. Tak poważne zaburzenia genetyczne zdarzają się bardzo rzadko.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Niestety, tego typu zaburzenia rozwojowe nie dają zbyt wielkich szans na przeżycie. Takie psy albo rodzą się już martwe, albo umierają dość szybko po porodzie. 

Raga walczy o życie

Mały szczeniak miał jednak prawdziwe szczęście. Na swojej drodze spotkał Anitę Horne, która jest dyrektorką w szpitalu VCA Advanced Veterinary Care w Indianie. Kiedy zobaczyła, że piesek się nie poddaje i chce żyć, postanowiła mu pomóc. 

Raga wymagał hospitalizacji, bo choć większość z jego narządów działała, to nie był w stanie prawidłowo oddawać kału. Jego okrężnica była połączona z drogami moczowymi i pies defekował do pęcherza. To – poza złogami, powodowało dodatkowe infekcje. Konieczne były zabiegi operacyjne. 

Pierwszy Raga przebył w grudniu zeszłego roku. Usunięto mu dodatkowe łapy i nadprogramowe fragmenty miednicy. W lutym, pies znalazł się na stole operacyjnym po raz drugi. Usunięto mu dodatkowego penisa, część dróg moczowych i nieprawidłowe narządy wewnętrzne (jak dodatkowa okrężnica). 

Po 7-miesiącach od narodzin, Raga nie jest jeszcze w pełni zdrowy – czeka go trzeci zabieg, w którym zostaną usunięte dodatkowe jądra, które kryją się w jego brzuszku, ale już można powiedzieć, że jest to piesek zadowolony z życia, z dużymi szansami na to, że będzie wiódł udane i długie życie przy boku swojego opiekuna.

 
'I've never heard of that before.' How surgery helped a dog with extra limbs and organs

Hear what veterinarian Jae Tobias told us about a surgery to fix a puppy's birth defects. Among other issues, he was born with six legs and two penises. Read more: https://bit.ly/3uh5ADq Video by Bob Scheer/IndyStar.

Posted by IndyStar on Thursday, April 7, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz