Reklama

Miał dość psich kup na ulicach. Przedstawił władzom gmin genialny pomysł

Chłopak zbiera psie kupy dog-happy © Unsplash @Matthew LeJune

Jeden z mieszkańców francuskiego miasteczka wpadł na oryginalny, ale i mocno kontrowersyjny pomysł, który ma pomóc w redukcji ilości kup na ulicach. Czy w Polsce moglibyśmy się na to zgodzić? 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Nawet tych z nas, którzy sami mają psy, denerwuje niefrasobliwość niektórych opiekunów, którzy nie sprzątają po swoim psie. Dla mieszkańca Châteaubriant we Francji, problem z wdeptywaniem w psie kupy stał się na tyle poważny, że wypowiedział wojnę wszystkim tym opiekunom, którzy za nic mają obowiązujące przepisy nakazujące sprzątanie po psie.

Poszedł do merostwa i zgłosił dość oryginalny projekt nowej regulacji. 

Kontrola woreczków na psie kupy

Mężczyzna zaproponował, aby nadać straży miejskiej uprawnienia do kontrolowania opiekunów psów podczas spacerów i sprawdzania tego, czy są przygotowani na to, by posprzątać po psie, czyli czy mają ze sobą woreczki na psie kupy

Na pierwszy rzut oka, propozycja wydaje się nieco dziwaczna. Z drugiej jednak strony, wiemy dobrze, że brak woreczków jest najczęstszą wymówką tych opiekunów, którzy nie chcą sprzątać po swoim pupilu. 

Rada miejska zaskakująco przychylnie odniosła się do pomysłu obywatela. Kilka miesięcy wcześniej miasto próbowało poradzić sobie z problemem, ustawiając dystrybutory z woreczkami na kupę. Niestety były one systematycznie okradane – ludzie zabierali woreczki, by użyć ich do czegoś innego. W obliczu tych kosztów, które nijak nie przekładały się na problem redukcji psich kup, miasto ograniczyło dostawy worków do dystrybutorów, a opiekunowie psów zaczęli stosować wygodną wymówkę „posprzątałbym, ale nie mam woreczka”. 

Przepis kontrolowania tego, czy opiekunowie mają ze sobą woreczki wywołał aplauz części mieszkańców, ale prawdopodobnie nie wejdzie w życie. Może szkoda? 

Źródło:wamiz.com

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz