Reklama

Ukraina: pies od miesiąca tkwi pod drzwiami wypatrując swojej opiekunki. Ale ta już nie wróci

pies leży pod drzwiami dog-sad

Wojna w Ukrainie to ogromny dramat ludzi, ale i zwierząt, które często z dnia na dzień zostały bez  swoich opiekunów. Media społecznościowe donoszą o kolejnej łamiącej serce sytuacji z udziałem psa.

Przez Agata Malczewska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Pies o imieniu Renya od miesiąca czeka na swoją panią przed wejściem do ich do niedawna jeszcze wspólnego domu w Makarowie niedaleko Kijowa. Siedząca na progu suczka nie wie, że jej opiekunka już nigdy nie wróci – została zabita przez rosyjskich żołnierzy.

Powiadomieni o sytuacji zwierzęcia pracownicy lokalnego schroniska kilkukrotnie próbowali zabrać Renyę do azylu, jednak żadna z prób nie skończyła się powodzeniem.

Renya uparcie ucieka, by znowu powrócić pod swój dom. Mimo opieki wolontariuszy, którzy regularnie karmią samotnego czworonoga, stan Renyi jest coraz gorszy.

Ratunkiem jest tylko ponowna adopcja

Jedynym ratunkiem dla tej 9-letniej suczki jest znalezienie kogoś, kto będzie gotowy na szczególną adopcję psa. Szczególną, bo Renya nie jest świadoma, że jej dotychczasowa opiekunka odeszła na zawsze. Adopcje dorosłych zwierząt z bagażem doświadczeń to zawsze duże wyzwanie.

Wojna, która toczy się w Ukrainie, sprawia, że szanse na adopcje Renyi stają się jeszcze mniejsze. Ale może i tym razem zadziała siła mediów społecznościowych, a Renya znajdzie swój nowy dom?

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz