Reklama

Do schroniska trafia ciężarna suczka. Kiedy zaczyna rodzić, bije wszelkie rekordy!

Suczka rodzi 13 szczeniąt dog-wow © Facebook/ RSPCA

Ratownicy osłupieli, gdy uratowana przez nich sunia urodziła gigantyczny miot trzynaściorga szczeniąt.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kiedy suczka mieszanki teriera o imieniu Elsa trafiła do ośrodka działającego na rzecz zwierząt RSPCA w Chelmsford, była już w zaawansowanej ciąży.

Ratownicy podejrzewali, że sunia urodzi co najmniej sześcioro szczeniąt. Ale wynik ostateczny znacząco przerósł ich przewidywania.

Gigantyczny miot

Elsa urodziła na początku marca i to dużo więcej szczeniąt, niż ktokolwiek się spodziewał. Na zaskoczoną wyglądała również sama sunia. Na szczęście szybko obudził się w niej instynkt macierzyński i jakoś udaje jej się ogarnąć całą tę wesołą gromadkę.

- Elsa jest bardzo troskliwą mamą i jak dotąd wykonała wspaniałą pracę. Jesteśmy podekscytowani, że wszystkie maluchy z dnia na dzień stają się coraz większe i silniejsze – powiedziała w komunikacie prasowym Kathy Butler, kierowniczka RSPCA w Essex.

Pracownicy placówki oczywiście dokładają wszelkich starań, aby pomóc Elsie w wykonywaniu matczynych obowiązków. Uruchomiono również zbiórkę internetową, której celem jest zebranie pieniędzy na jedzenie i ewentualne leczenie każdego z trzynaściorga maluchów (+ ich mamy).

 

To sponsor a puppy go to https://www.justgiving.com/campaign/Elsa

Posted by RSPCA Essex South and Southend Dogs Needing Homes on Sunday, March 13, 2022

Zbiórka działa na zasadzie “adopcji na odległość”. Osoba chętna do udziału w akcji, zostaje jakoby sponsorem zwierzaka. W zamian za pomoc, będzie mogła na przykład wybrać swojemu podopiecznemu imię.

Kiedy maluszki nieco podrosną, zostaną przekazane do adopcji

 

That's one content and very full up puppy! Just rolling with it after his feed to sleep and grooooww! 💪🐶🐾☺ One week old...

Posted by RSPCA Essex South and Southend Dogs Needing Homes on Thursday, March 17, 2022

Źródło: The Dodo

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz