Reklama

Weteran brytyjskiej armii przemierza Ukrainę, by ratować bezbronne zwierzęta

Brytyjski żołnierz z psami dog-happy © Breaking The Chains - Documentaries - Facebook

Tom jest byłym żołnierzem brytyjskiej armii. Od lat działa na rzecz praw zwierząt. Teraz ryzykuje życie, by ratować ukraińskie zwierzęta.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

“Breaking the Chains” (pol. zrywanie z łańcuchów) - tak się nazywa brytyjska grupa ratownicza, na której czele stoi Tom. Misją tej inicjatywy jest podnoszenie świadomości na temat losu zwierząt na całym świecie. 

Kiedy wybuchła wojna w Ukrainie, Tom i jego ekipa nie mogli więc siedzieć bezczynnie i postanowili wyruszyć na misję ratunkową.

Ratunek pod ostrzałem

Tom służył w armii przez 16 lat i niejedno w życiu widział. Jednak wwidok cierpienia go nie znieczulił, a ogromne pokłady wrażliwości i odwagi pomogły mu podjąć decyzję o nowej “walce”: w służbie zwierzętom.

Tom wraz ze swoją ekipą z “Breaking the Chains” nagrywa filmy dokumentalne o codziennym życiu w schroniskach w krajach, w których maltretowanie zwierząt jest na porządku dziennym.

Kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, Tom postanowił pomóc. Od kilku tygodni podróżuje po kraju i ratuje zwierzęta, zarówno te, których rodziny uciekły bądź zaginęły, jak i te, które znajdują się w schroniskach i hodowlach. Tom i jego ekipa uratowali już ponad 700 kotów i psów, a nawet jednego lwa! Dostarczyli do Ukrainy ponad 100 ton karmy i środków medycznych.

W warunkach wojny pomaganie jest bardzo trudne i obciążone ogromnym ryzykiem. Dlatego wojskowe doświadczenie Toma bardzo pomaga: dzięki temu wie, jak działać pod ostrzałem. Prawdziwy bohater!

 
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz