Reklama

Uwiązany do łańcucha pitbull odgryzł własną nogę, by przeżyć

Pitbull  Bella
dog-sad

Historia suczki Belli jest dramatyczna, ale po latach cierpień, w końcu uśmiechnęło się do niej szczęście. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Bella to śliczny, radosny pitbull, który kocha życie całym sobą. Nie zawsze tak było.  Jej dramatyczna walka o wolność i szczęście może przerażać. 

Rozpaczliwa walka o życie

Bella została znaleziona w hrabstwie Saginaw w Michigan (USA). Pracownik poczty zauważył, że na podwórku jednego z domów jest przywiązany pies. Nie ma wody, jedzenia ani schronienia, a łańcuch boleśnie wpija się w jej łapę. Pies się szarpał i nie miał szans na uwolnienie. 

Zanim pracownik poczty zawołał pomoc, Bella zdążyła już odgryźć sobie jedną z łap, mają nadzieję, że dzięki temu uda się jej uciec. 

Psa przechwyciło stowarzyszenie Saginaw County Animal Care & Control. Odżywili psa i wyleczyli jej obrażenia, w tym częściowo odgryzioną łapę. 

Praca nad zdrowiem fizycznym była skończona, ale Bella miała też liczne rany emocjonalne. Psa przekazano do doświadczonego opiekuna, który wie jak radzić sobie z psią traumą w Best Friends Animal Sanctuary w Utah.

Pies przebył prawie 3000 km, by dotrzeć do nowego miejsca i rozpoczął nowe życie i terapię. Mam nadzieję, że kolejny rozdział jej życia pozwoli jej ruszyć do przodu i znaleźć kochający dom, z ludźmi, którzy dostrzegą jak wyjątkowy to pies”– mówi Desi Sage, która uratowała psa od śmierci na podwórku. 

Szczęście uśmiecha się do Belli

Sage miała dobrą intuicję. W lutym tego roku, Kim Diehl i Jason Reding z Illinois, którzy niedawno stracili psa,  odwiedzili Best Friends Animal Society w Utah z nadzieją na znalezienie nowego towarzysza. 

To była miłość od pierwszego wejrzenia – powiedziała Diehl. Para została w ośrodku przez tydzień, by nauczyć się opieki nad Bellą i poznać lepiej psa i jego ograniczenia, a kiedy stowarzyszenie wyraziło zgodę – zaadoptowali pitbulla. 

Bella ruszyła w kolejną podróż. Mamy nadzieję, że te kolejne 2000 km przybliżą ją do szczęścia. 

 

Ana Mogoș sad one. Pit Bull Who Chewed Off Leg to Escape Neglect Finds Loving Home: 'We Intend to Spoil Her Rotten'

Posted by Matthew Peterson on Tuesday, April 5, 2022
Zostaw komentarz
Dodaj komentarz