Reklama

Szczeniak łapie trop i zaczyna kopać. Opiekun znajduje prawdziwy skarb, a historia obiega świat

Szczeniak lagotto romagnolo dog-wow

Szczeniak lagotto romagnolo, który znalazł skarb

© Facebook.com/Yahoo.com

Czuły nos szczeniaka sprawił, że odnaleziono skarb z XIX wieku, a historia Ollie obiegła światowe media.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Adam Clark kupił pieska Ollie dla swojej 9-letniej córki Alicii. Od samego początku czuł, że ten uroczy psiak mało znanej w Polsce rasy lagotto romagnolo, jest wyjątkowy. Nie spodziewał się, jak bardzo.  

Podczas jednego z pierwszych spacerów, szczeniak zwęszył coś na trawniku wokół blogu, w którym mieszka Clark z rodziną. Zaczął niecierpliwie kopać, a jego opiekun mu nie przerywał, bo był przekonany, że to po prostu psa zabawa.

Jednak Ollie wiedział co robi. 

Lagotto romagnolo to psy, które są znane ze swojego ultra czułego nosa. Używa się ich do szukania trufli. Tym razem jednak, to nie trufle znaleziono na podwórku, ale … złoto! 

Złote monety z XIX wieku wykopane przez szczeniaka

Kiedy pies dokopał się w końcu do skarbu, okazało się,  że to nie kość czy konar, jak spodziewał się Adam, ale 15 złotych suwerenów! Wyglądały, jakby były dość stare. 

Adam natychmiast zabrał monety do wyceny. Firma Chards Coins and Bullion Dealer potwierdziła ich prawdziwość i wyceniła znalezisko na 8000$! Monety pochodzą z XIX wieku i są wykonane ze szczerego złota. 

Córka Adama, była wniebowzięta – nie mogę się doczekać kolejnych spacerów – mówi w wywiadzie. Ciekawe, co Ollie wywącha na kolejnym spacerze.    

Zobacz równieżTeściowa chce wyrzucić z domu jego psa: mężczyzna podejmuje radykalną decyzję

 

The Lagotto Romagnolo is a breed known for its truffle hunting skills. On March 30, Ollie's owners decided to see what...

Posted by Yahoo Life on Thursday, April 21, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz