Reklama

Tajlandia: stare tablice reklamowe zyskały niezwykłe zastosowanie

<p>Genialny pomysł na wykorzystanie starych banerów</p> dog-happy

Genialny pomysł na wykorzystanie starych banerów

© Facebook/Stand for Strays,

Ajarn Yossaphon Chanthongjeen, miłośnik zwierząt i doktorant na wydziale filozofii, w ramach swojej pracy doktorskiej wymyślił i opisał nowatorki sposób wykorzystania starych tablic reklamowych.

 

Przez Agata Malczewska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Bezdomne psy to ogromny problem Tajlandii. Istniejące schroniska nie są w stanie zaopiekować się wszystkimi zwierzakami w potrzebie. Rozwiązaniem problemu może być program Stand for Strays, wymyślony przez doktoranta Rajamangala University of Technology.

Deszcz i słońce psiakom niestraszne

Ajarn Yossaphon Chanthongjeen, miłośnik zwierząt i doktorant na wydziale filozofii, w ramach swojej pracy doktorskiej opracował system psich schronień skonstruowanych na bazie starych tablic ogłoszeniowych.

„Budy” to rodzaj stalowo-aluminiowych składanych zadaszeń z podestami, które skutecznie chronią bezdomne zwierzęta przed deszczem. Mają też miejsce na miskę, co ułatwia pracę wolontariuszom dokarmiającym zwierzęta.

Prosta konstrukcja i intuicyjny sposób użytkowania sprawiają, że każda osoba jest w stanie rozłożyć taką budę i zapewnić psu schronienie.

Pilotażowy program na razie obejmuje obszar sąsiadującego z Bangkokiem miasta Pak Kret. Do tej pory powstało 20 schronień, ale projekt rozwija się – poświęcona inicjatywie Stand for Strays grupa na Facebooku liczy już 10 000 osób!

Zero śmieci, mnóstwo zadowolonych psów

Twórca tego utrzymanego w duchu "zero waste" pomysłu liczy, że dzięki popularności w mediach społecznościowych projekt Stand for Strays stanie się popularny na terenie całej Tajlandii, dając schronienie wszystkim bezdomnym psiakom.

 
Posted by Yodsa Gap on Sunday, April 3, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz