Reklama

"Każde życie jest ważne": ukraińscy strażacy uratowali spod gruzów szczeniaczka (VIDEO)

szczeniaczek pod gruzami dog-wow

Wojna w Ukrainie dotyka także czworonogi. Części zwierząt udaje się uciec wraz ze swoimi opiekunami, część jest ratowana i wywożona przez wolontariuszy z innych krajów. Czasami jednak psy i koty muszą mierzyć się z najtrudniejszymi sytuacjami na miejscu...

Przez Agata Malczewska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Dramatyczne przeżycia stały się udziałem 77-letniego mieszkańca Donbasu, regionu, który w ogromnym stopniu ucierpiał w wyniku rosyjskiej agresji.

Miejscowość mężczyzny została niemal doszczętnie zniszczona w wyniku zmasowanego ostrzału rosyjskich żołnierzy. Starszy pan przeżył, ale został dość ciężko ranny.

Uratowany przez strażaków

Kiedy minął pierwszy szok, 77-latek zorientował się, że nigdzie w pobliżu nie ma jego psa, kilkutygodniowego szczeniaka, który wiernie towarzyszył mu od pierwszych dni wojny.

Zrozpaczony i zdesperowany ruszył w kierunku gruzowiska, które kiedyś było jego domem. Do poszukiwań od razu dołączyli obecni na miejscu strażacy, którzy z niezwykłą precyzją i delikatnością zaczęli przeszukiwać pozostałości budynku.

Po chwili ich oczom ukazał się z trudem łapiący oddech szczeniak. Mężczyzna nie krył wzruszenia – tuląc czworonożnego przyjaciela, nie mógł znaleźć odpowiednich słów, by podziękować strażakom.

"Każde życie jest ważne" - skomentowali strażacy w nagraniu, które udostępnili.

 

Każde życie jest ważne 🐶❤️ W obwodzie donieckim, spod gruzów uratowano szczeniaka. Zwierzę zostało przekazane właścicielowi, który sam o mały włos nie zginął podczas ostrzału. Reakcja starszego mężczyzny chwyta za serce. (wideo Policja obwodu donieckiego)

Posted by info112.pl on Wednesday, April 13, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz