Reklama

240 km pieszo: mężczyzna szedł ze swoim psem 5 dni i nocy, by uciec z Mariupola do Zaporoża

suczka Zuza dog-wow

Suczka Zuza przeszla ze swoim panem 240 km z Mariupola do Zaporoża

© Галина Геннадіївна Однорог/ Facebook

Mężczyzna pokonał pieszo 240 km, by wydostać swojego psa z oblężonego Mariupola.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Sytuacji w Mariupolu nie trzeba nikomu przedstawiać. Miasto od 1 marca jest oblężone i właściwie doszczętnie zniszczone. Szacuje się, że ponad 20 tysięcy mieszkańców zostało zabitych, 100 tysięcy wciąż jest uwięzionych w oblężonym mieście. Wszelkie próby utworzenia korytarza humanitarnego są blokowane.

Ludzie próbują więc wydostać się z Mariupola na własną rękę. Ostatnio świat obiegła historia pewnego mieszkańca miasta, który chcąc uratować siebie i swojego czworonoga, przeszedł pieszo 240 km do Zaporoża.

Ogromny akt człowieczeństwa

Pewien mężczyzna z Mariupola spakował się do reklamówki i postanowił opuścić oblężone miasto na własną rękę. Przez pięć dni i nocy przeszedł 240 km do Zaporoża. A obok niego dzielnie maszerował ukochany… pies.

Malutka suczka Zhuzha dotarła do Zaporoża całkowicie wyczerpana. Nie miała już siły iść dalej. W pozostającym w rękach ukraińskich Zaporożu psinką zaopiekowały się wolontariuszki Ludmiła Szwajka i Halina Odnorog.

"Pięć dni na piechotę. Na własne ryzyko, bo gdy wyruszali w drogę, wcale nie wiedzieli, jaka jest sytuacja w okolicy i czy zdołają pokonać taką odległość na własnych nogach i łapkach. Pod ostrzałem, w niepogodę i upał, kilkakrotnie żegnając się z życiem"– napisała Ludmiła Szwaja.

Wola życia i chęć ratowania ukochanego czworonoga poruszyły tysiące internautów. Sam mężczyzna nie wierzył, że udało mu się pokonać pieszo taki szmat drogi. 

Wyrażamy podziw dla wszystkich osób, które podejmują ogromne ryzyko, by uratować niewinne zwierzęta. Mamy jednak nadzieję, że takie sytuacje nie będą konieczne i że do Mariupola w końcu będzie mogła dotrzeć pomoc humanitarna.

 

Мариуполь..... Боль.... Слезы ..... Не прощу.... Только что к нам в Запорожье в центр пришёл мужчина , который 5 суток...

Posted by Галина Геннадіївна Однорог on Wednesday, April 27, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz