Reklama

Ukraiński żołnierz zamieszcza zdjęcie na Facebooku: nie spodziewa się takich konsekwencji

Der ukrainische Soldat umarmt den Hund. dog-happy

Ich spotkanie ma wkrótce zmienić los suczki

© Facebook @Андрій Смірнов

Wojna w Ukrainie nie szczędzi nikogo: to katastrofa nie tylko dla ludzi, ale też zwierząt. Na szczęście znajdują się ludzie dobrej woli, którzy wykorzystują siłę mediów społecznościowych, by znaleźć dla nich ratunek.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano

W ostatnich tygodniach Bucza została zniszczona. Nieszczęścia, jakie miały tam miejsce, poruszyły cały świat. Na szczęście z tego umęczonego miasta napływają również wiadomości podtrzymujące wiarę w ludzi.

 

Przykładem niech będzie historia suni husky o imieniu Yukki.

 

 

Anioł stróż

 

Yukki wiodła spokojne i szczęśliwe życie psa wraz ze swoją ukochaną rodziną. Niestety, kiedy jej miasto, Bucza, zaczęło być bombardowane, życie suni zamieniło się w koszmar. Psinka, panicznie bojąc się wybuchów, uciekła. Jej opiekunka Marina z trojgiem swoich dzieci na próżno szukała ukochanej Yukki. Nigdzie jej nie było, a zegar nieubłaganie tykał: trzeba było opuścić miasto i ratować życie.

 

Po pewnym czasie Yukka wróciła do domu, ale niestety nikogo w nim nie zastała. Co prawda, jeden z sąsiadów wziął psinkę pod swoją opiekę, ale kiedy tylko znów zaczęły się bombardowania, suczka znowu ucieka.

 

I wtedy dostrzegł ją Andrij Smirnow, ukraiński żołnierz patrolujący ulice. Poruszony smutkiem i bezradnością Yukki, zrobił jej zdjęcie i zamieścił na Facebooku z podpisem:

 

„Bucha, mała istota biega po ulicach. Jej opiekunowie zniknęli, ale będziemy ich szukać” - obiecuje w opisie pod postem.

 

 

Буча, отаке мале бігало повздовж будинку. Хазяїв нема, будемо шукати.

Posted by Андрій Смірнов on Saturday, April 9, 2022

Zanim Andrij się obejrzał, post miał ponad 7 tysięcy udostępnień. Siła mediów społecznościowych sprawiła, że udało się znaleźć opiekunkę Yukki, Marinę. We wtorek 12 kwietnia rodzina znowu została połączona. Poruszający moment z ich spotkania został uchwycony na nagraniu.

 

Ми їхали, їхали і таки доїхали. Поїли, погуляли і спати. Дякую всім за репости, але їх треба ще більше. Дякую всім за...

Posted by Андрій Смірнов on Saturday, April 9, 2022

Oby więcej takich podnoszących na duchu historii.

 

 

Posted by Андрій Смірнов on Tuesday, April 12, 2022
Zostaw komentarz
1 komentarz
Energy20PRO[YT]
#jbć putina
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz