Reklama

Przechodzień słyszy odgłosy dochodzące z kosza na śmieci. Kiedy zagląda do środka, jest przerażony

kosz na śmieci dog-angry

Mieszkaniec Inowrocławia zgłosił sprawę straży miejskiej

© Shutterstock/ Ilina Yuliia

Mieszkaniec Inowrocławia, przechodząc w niedzielny wieczór koło cmentarza na ulicy Marulewskiej, nagle usłyszał niepokojące dźwięki dochodzące z… kosza na śmieci.

Przez Agata Malczewska

Opublikowano

Mężczyzna zbliżył się do stojącego koło cmentarnego muru metalowego kosza na odpadki. Kiedy zaglądnął do środka, nie mógł uwierzyć własnym oczom: na dnie głębokiego pojemnika siedział przestraszony pies.

Przechodzień wyciągnął delikatnie zwierzę, sprawdził, czy nie wymaga natychmiastowej pomocy weterynaryjnej, a następnie udał się z nim do najbliższej siedziby straży miejskiej. 

To jest znęcanie!

Strażnicy przyjęli zgłoszenie mężczyzny, który przekonywał ich, że mały pies nie byłby w stanie sam wskoczyć do tak wysokiego pojemnika na odpady. Mieszkaniec Inowrocławia był przekonany, że znaleziony przez niego zwierzak został tam po prostu przez kogoś wrzucony.

Jeżeli policji uda się znaleźć osobę odpowiedzialną za zostawienie psa w koszu na śmieci, to wówczas – zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt – będzie ona oskarżona o znęcanie się nad zwierzęciem.

Uratowany piesek został umieszczony w inowrocławskim schronisku dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Toruńskiej.

Ten uroczy psiak został porzucony jak śmieć©Straż Miejska
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz