Reklama

W tym mieście zapłacisz 3500 zł mandatu, jeśli nie zbierzesz psiej kupy!

Szczeniak robi kupę na zewnętrz dog-wow

Psia kupa na wagę złota

© Shutterstock

To się nazywa „motywator do sprzątania po psie”. Tylko czy działa? 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano

W Bergerac, mieście położonym na południu Francji, władze wprowadziły dość surowe kary za niefrasobliwe podejście do psiej kupy. Nie uprzątnięcie „pamiątki” po pupilu może słono kosztować. Mandat wynosi aż 750 euro, czyli około 3500 zł. 

Bergerac chce być miastem czystym i przyjaznym do życia. Jest też mocno turystyczne, więc chce być cenione przez osoby, które je odwiedzają. Dlatego 11 kwietnia władze miasteczka zdecydowały się na wprowadzenie nowego taryfikatora za pozostawioną w przestrzeni publicznej psią kupę. Jest to prawdopodobnie najwyższa grzywna w całym kraju. 

Nowe rozporządzenie nakazuje, by opiekun psa niezwłocznie usunął odchody zwierzęcia za pomocą wszelkich odpowiednich do tego środków. 

Obowiązek sprzątania po psie w Polsce - jak wyglądają przepisy? 

Nakaz noszenia ze sobą worków na odchody 

Dodatkowo, kara może być wymierzona za brak woreczka na odchody. Trzeba mieć ich ze sobą minimum dwa. Jeśli ktoś warunku nie spełni, otrzyma karę 38 euro.

Miasto rozdaje je za darmo, dlatego może pozwolić sobie na karanie za ich nieposiadanie. 

Bergerac – może pomysł na urlop? 

Jeśli zatem nienawidzisz tego, że wychodząc na skwer w parku, dosłownie potykasz się o psie kupy i denerwuje cię widok rozkładających się na słońcu odchodów, to może warto rozważyć urlop w Bergerac, które przy takich karach powinno być maksymalnie czyste. To średniowieczne miasteczko jest wyjątkowo urokliwe, a 13 apelacji wina, z których słynie region to gratka dla smakoszy.  

Winorośl©Pixabay

źródło: dna.fr/insolite/2022/05/02/si-vous-ne-ramassez-pas-la-crotte-de-votre-chien-cela-vous-coutera-jusqu-a-750-euros

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz