Reklama

Wstrząsający pamiętnik ośmiolatka: "Zmarły moje dwa psy, babcia Halina i ukochane miasto"

jehor chłopiec z mariupola prowadzacy pamietnik dog-sad

Nie wiadomo, gdzie przebywa mały Jehor i jego rodzina

© Facebook @Evgeny Sosnovsky

To poruszające świadectwo z życia w oblężonym Mariupolu znalazł fotograf Jewhenij Sosnowski. Los autora pamiętnika, ośmioletniego chłopca, jest nieznany.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano

Fragmenty tego dziennika opublikował w mediach społecznościowych fotograf Jewhenij Sosnowski, który mieszka w Mariupolu. Pamiętnik był prowadzony przez ośmioletniego chłopca.

Nie wiadomo, gdzie jest ośmiolatek Jehor i jego rodzina.

Poruszające świadectwo

“Dobrze spałem, obudziłem się i uśmiechnąłem się…” - tak zaczyna się jeden z ostatnich wpisów do pamiętnika.

Nie wiadomo, gdzie dokładnie przebywał chłopiec, kiedy pisał te słowa. Pewne jest, że mieszkał w Mariupolu ze swoją 38-letnią mamą i 15-letnią siostrą. W trakcie rosyjskiego ostrzału wszyscy zostali ranni.

"Mam ranę na plecach i rozdartą skórę. Moja siostra ma uraz głowy. Moja mama ma rozerwaną rękę i dziurę w nodze" - w tych żołnierskich słowach chłopiec relacjonował, co się stało.

W innym wpisie dokładnie opisał to, co dzieje się w mieście: przedstawił ostrzał Mariupola z czołgu i samolotu. Narysował nawet ludzi z bronią, leżące na ulicy ciała i płonące budynki.
W jednym z ostrzałów "zmarły moje dwa psy, babcia Halina i ulubione miasto".

Nie sposób wyobrazić sobie, co przeżywał ten młody, wnikliwy obserwator tragicznej rzeczywistości. Pod postem z historią chłopca na Facebooku w komentarzach internautki i internauci nie kryją wzruszenia i podziwu dla optymizmu chłopca. Mimo wszystko. Chłopiec zwierzył się w jednym z wpisów, że poznał dziewczynę i marzy o świętowaniu swoich urodzin.

Niestety, dalszy los chłopca, jego mamy i siostry jest nieznany. Mamy nadzieję, że udało im się dotrzeć do bezpiecznego miejsca.

 

Мариупольский дневник...

Posted by Evgeny Sosnovsky on Tuesday, May 3, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz