Reklama

Dwóch nastolatków szczuje kota psem. To, co się dzieje później jest koszmarne

cień chłopca z psem dog-cat-sad © Shutterstock/Alex Linch

Buddy, uroczy czarny kot, znalazł się w złym miejscu i o złym czasie.  Napotkał na swojej drodze dwoje dzieci, które okazały się czystym złem.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano

 12 i 17-letnie potwory, bo inaczej trudno o nich myśleć, napuściły na kota swoje psy. Z Buddiego zostały strzępy, mimo to, kot – kiedy został znaleziony – nadal żył. 

Do ataku na Buddiego doszło na zwykłym amerykańskim osiedlu na przedmieściach. Takim, jakie widzimy na filmach, które mają być ostoja rodziny i miejscem, gdzie wszyscy sąsiedzi żyją w zgodzie i spokoju.

Nieletnie potwory 

Buddy był kotem bezpańskim, ale miał swoje miejsce na dzielnicy – w jednym z domów, zawsze czekała na niego na podwórku miska z jedzeniem i wodą. Tego dnia, Buddy tak jak co dzień poszedł do zaprzyjaźnionego domu na obiad. Kiedy jadł, drogą przechodziło dwóch chłopców z psami.

Spuścili je ze smyczy i zachęcili, by te rzuciły się na kota. Gdyby nie karmiący czarnego mruczka opiekun, który był w domu i usłyszał szczekanie, z Buddiego nie zostałoby nic. 

Całe zdarzenie nagrały kamery osiedlowe, dlatego widać, że psy nie zaatakowały kota same z siebie. 

Buddy zmartchwywstaje 

Kota odwieziono do kliniki BluePearl Pet Hospital w Pensylwanii. Katie Venezani, weterynarz, która zajęła się kotem, nie miała wielkich nadziei, ale czuła, że ma przed sobą wojownika. Kot, mimo że nie mógł się ruszać, ani miauczeć, delikatnie poruszał ogonem. Dla Katie to był znak, że warto spróbować mu pomóc. 

I faktycznie. Krok po kroku, silny psychicznie kot dochodził do siebie. Wszyscy go pokochali i każdy  mu kibicował. Szybko stał się gwiazdą ośrodka, zwłaszcza, że zbiórka, którą uruchomiono w social mediach, okazała się ogromnym sukcesem. 

Gillian Kocher, dyrektor działu PR PSPCA Pensylwania, organizacji, która zajęła się kotem, mówi: wydaje mi się, że ludzie przerazili się i zbulwersowali tym, co stało się kotu i zaczęli mu bardzo kibicować.

Uruchomiona w marcu, dzień po przywiezieniu Buddiego do kliniki zbiórka stała się hitem. Udało się zebrać ponad 130.000$.  Znacznie więcej, niż było potrzeba na leczenie kota. Dzięki niemu, będzie można pomóc jeszcze wielu innym kotom. 

To było niezwykłe widzieć, jak ludzie wspierają to jedno, biedne, małe zwierzątko – mówi Kocher. 

Buddy dostał od razu nowy dom. Zaopiekowała się nim weterynarz, która się nim tak troskliwie zajęła. Razem z mężem wcześniej stracili dwa koty i mieli miejsce dla Buddiego. Teraz już nic mu nie grozi!

Buddy the cat update: trial date set &... - Pennsylvania SPCA | Facebook

Sprawcy zbrodni przed sądem 

Dwóch nastoletnich oprawców przewieziono do pogotowia opiekuńczego i odebrano im psy. Teraz staną przed sądem – data rozprawy została już wyznaczona.  Ale jeśli dziecko, które ma dopiero 12 lat, dopuszcza się tak bestialskiego czynu, to aż strach pomyśleć, czego „dokona”, kiedy będzie dorosłym człowiekiem…

Zostaw komentarz
1 komentarz
Mkamil36
Mkamil36
To jest okropne jak te ps gryzą kota 😿😿😿😿😿
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz