Reklama

Chillout u groomera? 7 milionów internautów nie wierzy, że kot może być aż tak zrelaksowany podczas golenia

kot na stole u groomera cat-wow

Filmik z syberyjczykiem u groomera wprawił w osłupienie miliony miłośników kotów na całym świecie. Jedni są zachwyceni, inni nie kryją oburzenia.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano

Kot syberyjski Jack wygląda na tak zrelaksowanego podczas golenia sierści, że aż trudno uwierzyć, że nie został czymś odurzony.
 
Czy bzyczenie golarki jeżdżącej po jego brzuszku sprawia, że cziluje z przyjemności czy raczej zastyga z przerażenia?

Przyjemność czy tortura?

Nagranie, które za chwilę zobaczycie, zostało udostępnione w serwisie TikTok przez użytkownika catheaven5.
 
Ta osoba, mieszkająca w Melbourne w Australii, jest właścicielem gromadki kotów o imionach Jack, Felix, Tommy, Bonnie i Patty. Hitem internetu stał się jednak pierwszy z nich.
 
Kot syberyjski Jack został zabrany na rutynową wizytę do groomera. Na filmiku z tego zdarzenia widzimy go stojącego spokojnie na tylnych łamach, podczas gdy groomer Niki używa maszynki do zgolenia nadprogramowej sierści z brzucha kocurka.

Niki trzyma kota za kark, podczas gdy dokonuje pielęgnacji jego “podwozia”. Szokujące dla internautów jest to, że Jack wygląda jakby nic sobie z tego nie robił, a nawet jakby cały zabieg bardzo mu się podobał. Jest spokojny, a nawet zrelaksowany. Daleko mu od cyrku, jaki czasem nawet najspokojniejsze kocurki potrafią zrobić, kiedy słyszą dźwięk golarki.

Internautka Donda11323 przyznała: „Moje koty oderwałyby mi twarz”.
 
Według niektórych internautów, kot jest zrelaksowany, ponieważ groomer trzyma go za kark.
 
Osoba o nicku Letty skomentowała: „Trzyma kota za kark, więc w zasadzie to paraliż, choć nie boli”.
55 Mamacita dodała: „Czy na pewno to nie jest sparaliżowane strachem?!”

Opiekun Jacka pospieszył uspokoić internautów: powiedział, że to nie jest pierwszy raz kota u groomera i że Jack zawsze jest taki zrelaksowany.

@catheaven5

Jack loves being groomed. #catsoftiktok #siberiancat #fypシ #catgrooming #lovethefloof #groomzycatgrooming TY @groomzycatgrooming if you live in Melbourne Niki is amazing ♥️

♬ Happy Music - Mystix Instrumentals

W internecie nie od dziś trwają dyskusje na temat scruffingu, czyli podnoszenia zwierząt za kark. Przykładowo amerykańska organizacja chroniąca praw zwierząt ASPCA oznajmiła, że zwierzęta nigdy nie powinny być podnoszone w ten sposób.

„Aby podnieść kota, połóż jedną rękę za przednimi nogami, a drugą pod zadem. Podnieś delikatnie. Nigdy nie za kark lub przednie nogi” - pisze.

A Wy co o tym myślicie? Jakie macie sposoby na uspokojenie kota podczas wizyty u groomera bądź weterynarza?

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz