Reklama

Wypadek na Jeziorze Solińskim: do wody wpadło czterech mężczyzn i pies

wywrócona żaglowka dog-sad © KPP Lesko

Do wywrotki doszło w sobotę 21 maja popołudniu na Jeziorze Solińskim. Mimo wietrznej pogody czterej mężczyźni i towarzyszący im pies wybrali się na wycieczkę żaglówką.

Przez Iza Markowska

Opublikowano

Jak podaje portal esanok, dryfujących na jeziorze mężczyzn dostrzegli funkcjonariusze  Państwowej Straży Rybackiej. Wszyscy wpadli do wody, a wywrócona do góry dnem żaglówka dryfowała obok.  

Sprawna akcja ratunkowa

Mimo wietrznej pogody w minioną sobotę, mężczyźni wybrali się na rejs żeglówką po jeziorze. Zabrali też ze sobą psa. Na łódce znajdowało się dwóch mieszkańców Łańcuta w wieku 45 i 17 lat, 62-leni mieszkaniec Ustrzyk Dolnych oraz 17-latek z Rzeszowa,

Wywrócił ich mocny podmuch bocznego wiatru. Dzięki czujności funkcjonariuszy i szybkiej akcji ratunkowej, wszyscy cali i zdrowi wrócili bezpiecznie na brzeg. Pieskowi również nic się nie stało.

Pechowi żeglarze zostali podjęci na pokład policyjnej motorówki, a następnie przekazani ratownikom WOPR-u. Apelujemy o czujność. Gdyby nie obecność straży rybackiej, ta historia mogłaby mieć inny, smutny finał.

©LPP Lesko
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz