Reklama

Namysłów: dwóch mężczyzn znęcało się nad szczeniakiem. To, co zrobił policjant zaskakuje

szczenię na rękach policjanta dog-angry © KPP Namysłów

Dwóch mieszkańców miejscowości pod Namysłowem, braci w wieku 61 i 65 lat, trafiło do aresztu. Są oskarżeni o znęcanie się nad kilkumiesięcznym szczeniakiem.

Przez Iza Markowska

Opublikowano

Kilka dni temu na posterunek policji w Namysłowie, mieście położonym w województwie opolskim wpłynęło zgłoszenie o  możliwym znęcaniu się nad kilkumiesięcznym szczeniakiem

Oprawcami byli dwaj mężczyźni - bracia w wieku 61 i 65 lat z miejsowości położonej pod Namysłowem.

Bezbronna ofiara 

Sprawa została opisana na stronie internetowej KPP Namysłów: "Z przeprowadzonych czynności i przesłuchaniu okolicznych mieszkańców wynikało, że dwaj podejrzani mieli wielokrotnie kopać i szarpać swojego psa oraz pozostawiać go bez opieki. Z ustaleń policjantów wynika, że po jednej z libacji alkoholowych, starszy z braci miał wyrzucić psa przez okno, gdy ten skamlał z głodu."

Mężczyźni zostali zatrzymani. Jeden z nich w momencie aresztowania miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzień później zatrzymano jego brata. Podejrzani usłyszeli łącznie 3 zarzuty, grozi im do 3 lat więzienia.

Niezwykły gest policjanta

Ta smutna historia ma szczęśliwy finał. Piesek, który przeszedł tak wiele w swoim krótkim życiu został adoptowany przez jednego z policjantów! Był w grupie funkcjonariuszy interweniujących na miejscu zdarzenia.

Wolontariusze z namysłowskiego stowarzyszenia „Cztery łapy”, zadeklarowali pomoc i pokrycie wszystkich kosztów szczepień i leczenia zwierzęcia.

Gratulujemy i podziwiamy dobre serce funkcjonariusza!

©KPP Namysłów
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz