Reklama

Źrebaczek stracił mamę, gdy miał zaledwie 9 dni. Złamane serce uleczył mu pies

źrebak i pies dog-happy

Psy są nie tylko najlepszymi przyjacielami ludzi, ale i zwierząt. Ich empatia nie zna granic. Gdy malutki źrebaczek stracił mamę, pocieszenie znalazł u boku kundelka, „Zipa”.

Przez Aleksandra Kupras

Opublikowano

Karla Swindle jest właścicielką stadniny koni „S & K Quarter Horses” w Fayette w stanie Alabama. Kilka lat temu musiała podjąć trudną decyzję. Jedna z jej klaczy, 22-letnia Sandy, została uśpiona z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. 9 dni wcześniej urodziła źrebaczka, Tye'go, który nagle został bez mamy.

Stracił mamę, zyskał przyjaciela

Karla jest właścicielką nie tylko koni, ale i psa o imieniu „Zip”. Kundelek szybko wyczuł, że osierocony źrebak ma złamane serce po śmierci mamy. Położył się obok malucha i wspierał go całą noc.

- Zip pozostał w stodole przez całą noc i leżał tuż obok źrebaka. Dawał mu znać, że nie jest sam. Ten widok wywołał u mnie łzy – powiedziała Karla w rozmowie z portalem TheDodo.

W pewnym momencie Zip przytulił się do źrebaka, kładąc na nim swoją głowę.

- Co roku wychowujemy źrebięta, a on zazwyczaj tylko przyglądał im się z daleka. Tym razem zachował się jednak inaczej, jakby wiedział, że Tye potrzebuje jego pomocy – dodaje Karla.

Przyjaciele ©Karla Swindle

Psi tata

Zip opiekował się Tye’em codziennie przez wiele tygodni.

- Za każdym razem, gdy szłam do stodoły, Zip był już przy mnie. Gdy tylko otwierałam do niej drzwi, od razu pchał się do środka. Biegł do źrebaka i tulił go – relacjonuje Karla.

Dziś Tye jest zdrowym, dużym koniem. Z pewnością jest to zasługa Zip’ego, który był dla niego nieocenionym wsparciem. Z czasem źrebak musiał uniezależnić się od psiego taty. Teraz większość czasu spędza ze swoim stadem.

- Można powiedzieć, że kiedy Tye potrzebował Zipa, Zip był dla niego. A teraz Zip wie, że koń jest szczęśliwy, więc poszli własnymi drogami – dodała Karla.

 

 

Posted by Karla Swindle on Monday, March 25, 2019
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz