Reklama

Turyści usłyszeli odgłosy dochodzące spod sterty kamieni: wstrząsające odkrycie na górskim szlaku

turyści w górach dog-angry © Unsplash @nineteen

Charlotte wybrała się z mężem na wycieczkę w górach północnej Szkocji. Tego, co odkryli podczas wyprawy, nigdy nie zapomną.

Przez Agata Malczewska

Opublikowano

W listopadzie ubiegłego roku kobieta wybrała się na górską wycieczkę z mężem. Zapierające dech w piersiach widoki, bliskość niesamowitej przyrody…

W pewnym momencie tę sielankową wycieczkę szkockiej pary przerwało dramatyczne skomlenie psa, dochodzące spod sterty kamieni. Turyści podeszli bliżej i ich oczom ukazał się przerażający widok: pod kamieniami odkryli półprzytomnego, rannego psa rasy border collie. Wstrząśnięta Charlotte natychmiast powiadomiła SPCA, szkocką organizację zajmującą się zwierzętami w potrzebie.

Łamiący serce widok

Yvonne Sloss, jedna z członkiń SPCA, do dziś nie może zapomnieć widoku psa w momencie interwencji. Jego głowa była bardzo opuchnięta.

Jak okazało się podczas badania weterynaryjnego, pies miał pękniętą czaszkę, zwichniętą szczękę, a jego oko było w tak poważnym stanie, że wymagało natychmiastowego usunięcia.

Lekarze nie byli pewni, czy Jake – bo tak nazwano nieszczęśnika – w ogóle przeżyje noc.
Jake trafił do kliniki weterynaryjnej w Glasgow. Mimo odniesionych obrażeń, pies przetrwał i na czas rekonwalescencji trafił pod opiekę innego członka SPCA, Marka Greenera.

Szczęśliwe zakończenie

Jake błyskawicznie nawiązał głęboką więź ze swoim opiekunem i bardzo szybko stało się jasne, że dom tymczasowy stanie się miejscem, w którym Jake zostanie na zawsze. Jake przeszedł niewyobrażalną przemianę: jest radosnym i żywym pieskiem, który uwielbia długie spacery i pływanie. Cudem uratowany pies zyskał życie, na które zasługuje.

 
Coming soon, ‘Because of You’ our new campaign based on an incredible survival story

‘Because of You’ is our new campaign and tells the harrowing story of how one animal survived the unimaginable. “A day I’ll never forget” - Mark Greener, Inspector, Scottish SPCA. It will be premiered live on Monday 31 May.

Posted by Scottish SPCA on Monday, May 31, 2021
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz