Reklama

turyści w górach
© Unsplash @nineteen

Turyści usłyszeli odgłosy dochodzące spod sterty kamieni: wstrząsające odkrycie na górskim szlaku

Przez Agata Malczewska

Opublikowano

Charlotte wybrała się z mężem na wycieczkę w górach północnej Szkocji. Tego, co odkryli podczas wyprawy, nigdy nie zapomną.

W listopadzie ubiegłego roku kobieta wybrała się na górską wycieczkę z mężem. Zapierające dech w piersiach widoki, bliskość niesamowitej przyrody…

W pewnym momencie tę sielankową wycieczkę szkockiej pary przerwało dramatyczne skomlenie psa, dochodzące spod sterty kamieni. Turyści podeszli bliżej i ich oczom ukazał się przerażający widok: pod kamieniami odkryli półprzytomnego, rannego psa rasy border collie. Wstrząśnięta Charlotte natychmiast powiadomiła SPCA, szkocką organizację zajmującą się zwierzętami w potrzebie.

Łamiący serce widok

Yvonne Sloss, jedna z członkiń SPCA, do dziś nie może zapomnieć widoku psa w momencie interwencji. Jego głowa była bardzo opuchnięta.

Jak okazało się podczas badania weterynaryjnego, pies miał pękniętą czaszkę, zwichniętą szczękę, a jego oko było w tak poważnym stanie, że wymagało natychmiastowego usunięcia.

Lekarze nie byli pewni, czy Jake – bo tak nazwano nieszczęśnika – w ogóle przeżyje noc.
Jake trafił do kliniki weterynaryjnej w Glasgow. Mimo odniesionych obrażeń, pies przetrwał i na czas rekonwalescencji trafił pod opiekę innego członka SPCA, Marka Greenera.

Szczęśliwe zakończenie

Jake błyskawicznie nawiązał głęboką więź ze swoim opiekunem i bardzo szybko stało się jasne, że dom tymczasowy stanie się miejscem, w którym Jake zostanie na zawsze. Jake przeszedł niewyobrażalną przemianę: jest radosnym i żywym pieskiem, który uwielbia długie spacery i pływanie. Cudem uratowany pies zyskał życie, na które zasługuje.

Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?