Reklama

Kielce: powstał rejestr opiekunów bezdomnych kotów. Mogą liczyć na wsparcie miasta

bezdomne koty cat-serious © Facebook.com

Świetna nowina! W Kielcach powstaje baza Społecznych Opiekunów Kotów. Urzędu Miasta zapewni im wsparcie.

Przez Aleksandra Kupras

Opublikowano

W Kielcach działa wiele organizacji oraz niezrzeszonych karmicieli, którzy pomagają bezdomnym kotom. Aby ich wesprzeć, Urząd Miasta Kielce stworzył Rejestru Społecznych Opiekunów Kotów. Pozwoli to na zebranie informacji o populacji miejskich kotów i usprawni działania skierowane na pomoc tym zwierzakom.

Opiekunowie otrzymają od Urzędu Miasta karmę dla kotów w okresie zimowym, ocieplane domki i talony na kastrację, w miarę zabezpieczonych na ten cel środków finansowych.

Wspólna pomoc

- To nasi pomocnicy, którzy są zobowiązany do karmienia i pojenia kotów wolno żyjących, a także dbania o czystość w miejscu ich dokarmiania. Społeczni opiekunowie kontrolują populację i pomagają w wyłapywaniu kotów do bezpłatnych zabiegów sterylizacji czy kastracji - napisała na Facebooku wiceprezydentka Kielc Agata Wojda.

 

Wiecie, że na terenie Miasto Kielce działają Społeczni Opiekunowie Kotów❓ To nasi pomocnicy, którzy są zobowiązany do...

Posted by Agata Wojda on Tuesday, May 31, 2022

Karmicielem może zostać każda pełnoletnia osoba sprawująca opiekę nad kotami wolno żyjącymi na terenie Kielc. Opiekun zobowiązany jest do monitorowania stanu zdrowia kotów, organizowanie im schronienia, utrzymania czystości w miejscu dokarmiania, pomocy przy wyłapywaniu zwierząt do zabiegów kastracji i niezwłocznego zgłaszania nowych miotów organizacjom społecznym. Społeczni Opiekunowie mogą się rejestrować na stronie Urzędu Miasta Kielce. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz